, Tadeusz Walkowicz

Plac Katyński w Częstochowie

(3.6 głosów: 9)

Plac Katyński w Częstochowie to wyjątkowe miejsce powstałe w 2010 roku niedaleko Galerii Jurajskiej, przy ulicy  .Jest to swoisty pomnik - miejsce pamięci osób z Częstochowy i okolic, pomordowanych w ZSRR z rozkazu Stalina w 1940 roku, nie tylko w Katyniu, ale i innych miejscach, np. Charkowie.

Plac Katyński powstał w Częstochowie pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w 2010 roku, w 70-tą rocznicę zbrodni katyńskiej.W 2010 roku posadzono tu 70 drzew symbolizujących ofiary, a po 10 kwietnia 2010 roku, po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, powstawiono tu również tablicę upamiętniającą ofiary tej katastrofy. Odnaleźć można tu również urny z ziemią z Katynia, Charkowa i Miednoje.

Plac Katyński
Aleja Wojska Polskiego, CzęstochowaCzęstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Rynki, place i deptaki
Mniej istotna
place
50°48'32N, 19°8'8E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021