Plac Katyński w Częstochowie to wyjątkowe miejsce powstałe w 2010 roku niedaleko Galerii Jurajskiej, przy ulicy  .Jest to swoisty pomnik - miejsce pamięci osób z Częstochowy i okolic, pomordowanych w ZSRR z rozkazu Stalina w 1940 roku, nie tylko w Katyniu, ale i innych miejscach, np. Charkowie.Plac Katyński powstał w Częstochowie pod patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, w 2010 roku, w 70-tą rocznicę zbrodni katyńskiej.

W 2010 roku posadzono tu 70 drzew symbolizujących ofiary, a po 10 kwietnia 2010 roku, po katastrofie lotniczej w Smoleńsku, powstawiono tu również tablicę upamiętniającą ofiary tej katastrofy. Odnaleźć można tu również urny z ziemią z Katynia, Charkowa i Miednoje.

Plac Katyński
Aleja Wojska Polskiego, CzęstochowaAvatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020