Plac Jana Pawła II w Ełku

(4.6 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Plac znany dziś jako plac Jana Pawła II w Ełku, był w czasach PRL-u miejscem wieców i defilad wojskowych, pełnił też funkcję miejsowego rynku.Jego wygląd i rola zmieniła się dopiero w 1999 roku, gdy do Ełku przybył papież Jan Paweł II. Spotkanie papieża z wiernymi było w historii miasta największym wydarzeniem i dlatego tego postanowiono to uczcić w sposób wyjatkowy. 

Dlatego w pierwszą rocznicę tego wydarzenia odsłonięto na placu pomnik Jana Pawła II, później wybudowano tu amfiteatr i odsłonięto tablicę pamiątkową  z herbem papieskim, w 10 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Ełku. Obejrzeć też można galerię fotografii z wizyty Ojca Świętego.Przez plac Jana Pawła II przebiega także ścieżka rowerowa, tak więc zarówno miłośnicy dwóch kółek, jak i spacerów umiłowali sobie to miejsce.

Ełk Plac Jana Pawła II
Elk
, Danusia

Plac Jana Pawła II
Stary Rynek, EłkGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ełk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ełk
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki place
53°49'6N, 22°21'22E
27 listopad 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację