Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°49'6" N, 22°21'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Plac znany dziś jako plac Jana Pawła II w Ełku, był w czasach PRL-u miejscem wieców i defilad wojskowych, pełnił też funkcję miejsowego rynku.Jego wygląd i rola zmieniła się dopiero w 1999 roku, gdy do Ełku przybył papież Jan Paweł II. Spotkanie papieża z wiernymi było w historii miasta największym wydarzeniem i dlatego tego postanowiono to uczcić w sposób wyjatkowy. Dlatego w pierwszą rocznicę tego wydarzenia odsłonięto na placu pomnik Jana Pawła II, później wybudowano tu amfiteatr i odsłonięto tablicę pamiątkową  z herbem papieskim, w 10 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Ełku. Obejrzeć też można galerię fotografii z wizyty Ojca Świętego.

Przez plac Jana Pawła II przebiega także ścieżka rowerowa, tak więc zarówno miłośnicy dwóch kółek, jak i spacerów umiłowali sobie to miejsce.

Ełk Plac Jana Pawła II

Plac Jana Pawła II
Stary Rynek, EłkEłk noclegi

Ełk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020