Plac Grunwaldzki w Bytomiu, mirosław

Plac Grunwaldzki w Bytomiu

(3.8 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Z tablicy informacyjnej widocznej dziś na tym historycznym placu w Bytomiu możesz się dowiedzieć, że dzieje tego miejsca sięgają IX wieku. To tutaj najprawdopodobniej stał Piastowski Zamek budowany w latach 1281-82, a bedący siedzibą bytomskich piastów.

W miarę, jak zmieniali się właściciele ziemscy, zamek ubożal i niszczał, a z czasem został rozebrany. Na jego miejscu natomiast powstawały różne budowle.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Zagłosuj na nas! .
W formularzu szukaj "woj. warmińsko-mazurskie: Polskie szlaki". Głos trzeba potwierdzić kliknięciem w mailu.
Pięknie dziękujemy!
Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję jak zagłosować.

W połowie XVIII wieku znadował się tu teren do nauki jazdy konnej, nazywany "Reitschule". Później, na cześć zmarłego w 1861 roku króla Prus Fryderyka Wilhelma IV plac zyskał miano Friedrich-Wilhelm-Ring.

W 1809 roku we wschodniej części placu powstała pierwsza synagoga, dość szybko zastąpiona nową, większą, otwartą w grudniu 1869 roku. Ponadto mieścił się na placu w tym czasie hotel i browar.

9 listopada 1938 roku, podczas kryształowej nocy, synagoga została spalona. Wiele tutejszych kamienic przetrwało wojnę, ale część budynków rozebrano z powodu szkód górniczych. W 1945 roku, już po wojnie plac zmienił nazwę na Grunwaldzki. Zachowało się kilka oryginalnych, przedwojennych budynków. Na środku placu natomiast powstał skwerek z ławeczkami.

Plac Grunwaldzki
ul. Podgórna, Bytom
  

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022