Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Plac Dietla w Szczawnicy

Plac Dietla w Szczawnicy

(4.4 głosów: 45)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dawny rynek

Plac Dietla w Szczawnicy to reprezentacyjny plac uzdrowiska, który stanowi zarazem centrum założenia urbanistycznego wymyślonego przez Józefa Szalaya. Powstał w XIX wieku po zasypaniu koryta Szczawnego Potoku. Do lat po II wojnie światowej miejsce to pełniło rolę Rynku.Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy

Ku czci lekarza

Obecna nazwa wiąże się z odsłoniętym w 1865 roku, z inicjatywy Szalaya, obeliskiem Józefa Dietla, lekarza balneologa, profesora i rektora UJ w Krakowie, mentora i przyjaciela Szalaya. W centrum placu znajduje się fontanna z rzeźbą z brązu „Kobieta z dzbanem”.

Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy

Pijalnia Wód Leczniczych w Szczawnicy

Wokół placu ustawiły się niezwykle efektowne budynki tj.: Dom nad Zdrojami, willa Szwajcarka Górna, willa Pałac czy Holenderka. Plac Dietla w Szczawnicy to piękne i spokojne miejsce, gdzie można w pobliskich restauracjach i kawiarniach skosztować pysznych lodów czy kawy, a także wód zdrowotnych w Pijalni Wód.Pijalnia Wód w Szczawnicy
Pijalnia Wód w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Plac Dietla w Szczawnicy
Pijalnia Wód w Szczawnicy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: wstęp bezpłatny
Parkingi: płatne miejskie i prywatne
bezpłatny parking jest w pobliżu, przy kościele

Adres

Plac Dietla
Pl. Dietla, dojście ulicą Zdrojową, Szczawnica

GPS: 49°25'44N, 20°29'16E

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°25'44N, 20°29'16E
11 październik 2015
04 styczeń 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Plac Dietla w Szczawnicy na blogu

Szczawnica dobra na wszystko :)

Czy słońce czy deszcz, Szczawnica zawsze urzeka. Sprawdziliśmy to w lato, w kapryśną pogodę. Zobacz naszą relację z tego popularnego kurortu w Pieninach, kiedy spacer urokliwą Promenadą nad Grajcarkiem poniósł nas na piękny Plac Dietla.

04 styczeń 2021 19:26
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację