Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Piramida Łakińskiego w Wągrowcu

Piramida Łakińskiego w Wągrowcu
52°47'36" N, 17°13'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Franciszek Łakiński (1767-1845) był rotmistrzem wojsk napoleońskich w latach 1804-14. Został on odznaczony Orderem Virtuti Militari i francuskiej Legii Honorowej za udział w walkach narodowo-wyzwoleńczych.Grobowiec Łakinskiego

Grobowiec Łakińskiego w Wągrowcu powstał około 1845 roku. Ma on formę piramidy, wzniesionej na rzucie kwadratu z ciosanych i gładzonych kamieni polnych. Piramida rotmistrza Łakińskiego znajduje się na skraju miasta Wągrowiec, w okolicach skrzyzowania ulic Gnieźnieńskiej i Straszewskiej.Legenda o niepodległości

Z piramidą Łakińskiego wiąże się niezwykła legenda. Miał on ponoć powiedzieć, że Polska odzyska niepodległość, kiedy sosny okalające piramidę przerosną ją. Tak też się stało i w ten sposób słowa Łakińskiego okazały się prorocze.

Piramida Łakińskiego
okolice ul. Gnieźnieńskiej, Wągrowiec

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wągrowiec Krajtroter 5210 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132859 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020