Nałęczów

Pijalnia Wód Mineralnych w Nałęczowie

(4.2 głosów: 50)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pijalnia Wód Mineralnych w Nałęczowie to wielki przeszkolony pawilon przypominający rotundę, stojący w nałęczowskim Parku Zdrojowym, niedaleko Starych Łazienek.Obecnie Pijalnia Wód połączona jest z wybudowaną nieco później Palmiarnią. Ciekawostką jest to, że prawie wszystkie palmy znajdujące się wewnątrz zostały wyhodowane przez wieloletniego ogrodnika uzdrowiska Franciszka Kamińskiego.

W Palmiarni znajduje się fontanna oraz kran, zasilane ze źródła miłości! Toteż każdy przybywający do Nałęczowa chce jej koniecznie spróbować.Obecnie w pawilonie Pijalni Wód Mineralnych znajduje się również Pijalnia Czekolady firmy Wedel. Ceny filiżanki czekolady są wręcz astronomiczne 🙂 Lepiej poprzestać na kubku wody zdrojowej oraz podziwiać piękne rośliny Palmiarni.

Pijalnia Wód Mineralnych
al. Małachowskiego 11, NałęczówGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Nałęczów noclegi

Nałęczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nałęczów
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
parki zdrojowe pijalnie wód
51°17'11N, 22°12'30E
09 luty 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację