Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Piernikarnia Śląska w Niemczy, tinymaja

Piernikarnia Śląska w Niemczy

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Piernikarnia Śląska w Niemczy na Dolnym Śląsku to Oddział Muzeum Ziemi Niemczańskiej. To swoista manufaktura historycznych pierników i zarazem żywe muzeum prezentujące dziedzictwo kulturowe regionu. Muzeum znajduje się w północnej części Niemczy, leżącej na pólnoc od Ząbkowic Śląskich i na południe od Wrocławia.W Piernikarni Śląskiej można poznać tajniki współcześnie nieco zapomnianego już rzemiosła - piernikarstwa. Przygotowana ekspozycja przybliża historię, bogatą symbolikę oraz znaczenie pierników w kulturze regionalnej. Dzięki pracowni piernikarskiej można obejrzeć zwyczajowe, drewniane formy, dotknąć tradycyjnych składników, a także poczuć ich niezrównany zapach. Warsztaty wyrabiania historycznych pierników pozwolą zanurzyć się w dawnej tradycji regionu, a także przeżyć niezapomnianą przygodę. Można tu odkryć sekret receptury piernikarzy, własnoręcznie wyrobić ciasto i uformować je wedle starych wzorów za pomocą tradycyjnych klocków piernikarskich. Tu historia ma aromat i smak!

Piernikarnia Śląska
ul. Dębowa 10, Niemcza
tel. 506-330-871
piernikarnia@muzeumniemcza.pl
http://muzeumniemcza.pl/piernikarnia
Zwiedzanie: pn-pt - konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc, sb warsztaty stałe o 12.00 i 15.00
Bilety: ekspozycja wstęp wolny (konieczna rezerwacja), warsztaty: dzieci 13 zł, dorośli 15 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Muzea i skanseny
Normalna
muzea dla dzieci
50°43'42N, 16°50'37E
19 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację