Piernikarnia Śląska w Niemczy, tinymaja

Piernikarnia Śląska w Niemczy

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piernikarnia Śląska w Niemczy na Dolnym Śląsku to Oddział Muzeum Ziemi Niemczańskiej. To swoista manufaktura historycznych pierników i zarazem żywe muzeum prezentujące dziedzictwo kulturowe regionu. Muzeum znajduje się w północnej części Niemczy, leżącej na pólnoc od Ząbkowic Śląskich i na południe od Wrocławia.

W Piernikarni Śląskiej można poznać tajniki współcześnie nieco zapomnianego już rzemiosła - piernikarstwa. Przygotowana ekspozycja przybliża historię, bogatą symbolikę oraz znaczenie pierników w kulturze regionalnej. Dzięki pracowni piernikarskiej można obejrzeć zwyczajowe, drewniane formy, dotknąć tradycyjnych składników, a także poczuć ich niezrównany zapach. Warsztaty wyrabiania historycznych pierników pozwolą zanurzyć się w dawnej tradycji regionu, a także przeżyć niezapomnianą przygodę. Można tu odkryć sekret receptury piernikarzy, własnoręcznie wyrobić ciasto i uformować je wedle starych wzorów za pomocą tradycyjnych klocków piernikarskich. Tu historia ma aromat i smak!Piernikarnia Śląska
ul. Dębowa 10, Niemcza
tel. 506-330-871
piernikarnia@muzeumniemcza.pl
http://muzeumniemcza.pl/piernikarnia
Zwiedzanie: pn-pt - konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc, sb warsztaty stałe o 12.00 i 15.00
Bilety: ekspozycja wstęp wolny (konieczna rezerwacja), warsztaty: dzieci 13 zł, dorośli 15 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 11:00–14:30
  • niedziela: Zamknięte

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022