50°43'42" N, 16°50'37" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Piernikarnia Śląska w Niemczy na Dolnym Śląsku to Oddział Muzeum Ziemi Niemczańskiej. To swoista manufaktura historycznych pierników i zarazem żywe muzeum prezentujące dziedzictwo kulturowe regionu. Muzeum znajduje się w północnej części Niemczy, leżącej na pólnoc od Ząbkowic Śląskich i na południe od Wrocławia.W Piernikarni Śląskiej można poznać tajniki współcześnie nieco zapomnianego już rzemiosła - piernikarstwa. Przygotowana ekspozycja przybliża historię, bogatą symbolikę oraz znaczenie pierników w kulturze regionalnej. Dzięki pracowni piernikarskiej można obejrzeć zwyczajowe, drewniane formy, dotknąć tradycyjnych składników, a także poczuć ich niezrównany zapach. Warsztaty wyrabiania historycznych pierników pozwolą zanurzyć się w dawnej tradycji regionu, a także przeżyć niezapomnianą przygodę. Można tu odkryć sekret receptury piernikarzy, własnoręcznie wyrobić ciasto i uformować je wedle starych wzorów za pomocą tradycyjnych klocków piernikarskich. Tu historia ma aromat i smak!

Piernikarnia Śląska
ul. Dębowa 10, Niemcza
tel. 506-330-871
piernikarnia@muzeumniemcza.pl
http://muzeumniemcza.pl/piernikarnia
Zwiedzanie: pn-pt - konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc, sb warsztaty stałe o 12.00 i 15.00
Bilety: ekspozycja wstęp wolny (konieczna rezerwacja), warsztaty: dzieci 13 zł, dorośli 15 zł

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
tinymaja Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica
Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021