Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Perć Akademicka zwana też Percią Akademików to ciekawie i śmiało poprowadzony szlak w Beskidzie Żywieckim, wiodący od schroniska na Markowych Szczawinach, północnym stromym stokiem na szczyt Babiej Góry. To prawdziwa perć o tatrzańskim charakterze, miejscami nawet ubezpieczona klamrami i łańcuchami.Perć Akademicka to żółto znakowany, jednokierunkowy szlak, tylko do podchodzenia w górę, zimą zamknięty ze względu na zagrożenie lawinami. Czas przejścia od schroniska na szczyt Babiej Góry to 1h 50 minut.

Perć Akademicka
Perć Akademicka
Perć Akademicka na Babią Górę Perć Akademicka Perć Akademicka Perć Akademicka Perć Akademicka

Zawoja noclegi

Zawoja to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Maciej A Krajtroter 19190 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

mkamin Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-01-09 na

Super szlak, wymaga trochę kondycji jednak do zrobienia dla każdego świadomego.

Avatar użytkownika
kubarek23 Uzależniony od podróży 1616 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-07-21 na

Piękna trasa, wymagająca. 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020