Pawilon Wystawowy w Częstochowie, Magdalena

Pawilon Wystawowy w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pawilon Wystawowy w Częstochowie to dawne muzeum higieniczne, które zostało wzniesione w latach 1908-09 z inicjatywy Towarzystwa Higienicznego, które zasponsorowało budowę Pawilonu pod warunkiem, iż na stałe wpisze się w krajobraz miasta. Projektantem budynku był Brunon E. Procki, a wszystko to działo się w ramach organizacji krajowej wystawy przemysłu i rolnictwa. W czasach wojny po zajęciu obiektów przez Niemców, przekształcono je w magazyny, co doprowadziło do znacznego zniszczenia budynku.W 1916 obiekt został odzyskany przez miasto i zorganizowana w nim została wystawa pamiątek polskich, mająca w tych czasach duże znaczenie kulturalno-patriotyczne. W 1923 roku w budynku otwarto Muzeum Krajoznawcze. Później w latach 1932-67 znajdowało się tutaj Muzeum Regionalne a po 1968 roku - Muzeum Górnictwa Rud Żelaza.

W latach 1996-2000 przeprowadzono generalny remont, zachowując pierwotną  formę budynku o charakterze modernistycznym/eklektycznym z elementami secesyjnymi. Jest to piętrowy gmach z dwiema salami i półpiętrem przeznaczonymi na czasowe ekspozycje muzealne. Obiekt mieści się w Parku im. Stanisława Staszica w Częstochowie, niedaleko Sanktuarium na Jasnej Górze.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–17:00
  • środa: 12:00–17:00
  • czwartek: 12:00–17:00
  • piątek: 12:00–17:00
  • sobota: 12:00–17:30
  • niedziela: 12:00–17:30

Adres

Pawilon Wystawowy - Muzeum Górnictwa Rud Żelaza
Park im. Stanisława Staszica, Częstochowa

GPS: 50°48'40N, 19°6'1E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°48'40N, 19°6'1E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację