Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Pawilon sanatoryjny Wrzos w Goczałkowicach, mokunka

Pawilon sanatoryjny Wrzos w Goczałkowicach

(3.6 głosów: 8)
Oceń i napisz opinię

Zabytkowy drewniany pawilon sanatoryjny Wrzos w Goczałkowicach-Zdroju to budynek mający ponad 100 lat. Jego budowę ukończono w 1910 roku. Jest parterowy, z niewielką nadbudówką pełniącą obecnie rolę świetlicy.Obecnie pawilon po rewitalizacji nadal jest czynny i przyjmuje chorych z dysfunkcjami narządu ruchu. Pawilon sanatoryjny Wrzos leży tuż przy głównym deptaku spacerowym uzdrowiska w Goczałkowicach i oznaczony jest tablicą wojewódzkiego konserwatora zabytków. Obecnie pawilon w części porośnięty jest dzikim winem, co dodaje mu swoistego uroku.

Pawilon Wrzos
ul. Parkowa, Goczałkowice ZdrójGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Goczałkowice-Zdrój noclegi

Goczałkowice-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Goczałkowice-Zdrój
Inne budowle
Mniej istotna
drewniane zabytki
49°56'15N, 18°58'45E
24 wrzesień 2014
31 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację