Pawilon Etnograficzny w Częstochowie

Pawilon Etnograficzny w Częstochowie

Pawilon Etnograficzny
ul. 7 Kamienic, Park im. Stanisława Staszica, Częstochowa

50°48'39" N, 19°6'0" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Pawilon Etnograficzny w Częstochowie to budynek z kamienia wapiennego powstały w roku 1909 w związku z organizacją Ogólnopolskiej Wystawy Przemysłu i Rolnictwa w Częstochowie. Projektantem budynku był Konstanty Jakimowicz. Jest to jeden z trzech budynków, które z założenia miały pozostać obiektami wpisanymi na stałe w krajobraz parku. Obiekt określono mianem Pawilonu Przemysłu Ludowego, który po wystawie wciąż spełniał swoje funkcje.Pawilon został wyremontowany w latach 2005-07. Po remoncie budynek oddano do użytku Muzeum Częstochowskiemu i urządzono w nim Pawilon Etnograficzny z salą ekspozycyjną i biurem. W chwili obecnej pełni on funkcje magazynowe i biurowe muzealnego Działu Etnografii.Budowla posiada dwa piętra z poddaszem. Po bokach murów znajdują się wysokie okna zakończone łukiem, obejmujące dwa piętra. Fasada posiada ozdobny szczyt, a nad drzwiami znajduje się napis Szkoła/ Muzeum Przemysłu Ludowego.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71526 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118968 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020