Pawilon Etnograficzny w Częstochowie, Magdalena

Pawilon Etnograficzny w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pawilon Etnograficzny w Częstochowie to budynek z kamienia wapiennego powstały w roku 1909 w związku z organizacją Ogólnopolskiej Wystawy Przemysłu i Rolnictwa w Częstochowie. Projektantem budynku był Konstanty Jakimowicz. Jest to jeden z trzech budynków, które z założenia miały pozostać obiektami wpisanymi na stałe w krajobraz parku. Obiekt określono mianem Pawilonu Przemysłu Ludowego, który po wystawie wciąż spełniał swoje funkcje.

Pawilon został wyremontowany w latach 2005-07. Po remoncie budynek oddano do użytku Muzeum Częstochowskiemu i urządzono w nim Pawilon Etnograficzny z salą ekspozycyjną i biurem. W chwili obecnej pełni on funkcje magazynowe i biurowe muzealnego Działu Etnografii.Budowla posiada dwa piętra z poddaszem. Po bokach murów znajdują się wysokie okna zakończone łukiem, obejmujące dwa piętra. Fasada posiada ozdobny szczyt, a nad drzwiami znajduje się napis Szkoła/ Muzeum Przemysłu Ludowego.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–17:00
  • środa: 12:00–17:00
  • czwartek: 12:00–17:00
  • piątek: 12:00–17:00
  • sobota: 12:00–17:30
  • niedziela: 12:00–17:30

Adres

Pawilon Etnograficzny
ul. 7 Kamienic, Park im. Stanisława Staszica, Częstochowa

GPS: 50°48'39N, 19°6'0E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022