Karkonoski czakram

Patelnia to jedna z trzech granitowych tzw. Grabowieckich Skał, ta najbardziej znana i rozpoznawana. Znajduje się na zachodnim zboczu Grabowca, w Karkonoszach na północ od Karpacza.Patelnia to karkonoski czakram, czyli miejsce rytualne, przy którym ludzie od pradziejów czcili siłę natury. Obok Patelni znajdują się skały o nazwach "Ostra" i "Mała".

Patelnia
Patelnia

Nazwa "Patelnia" wzięła się od płaskiego zwieńczenia skały, przypominającego patelnię. Na szczycie Patelni często przesiadują turyści wędrując pieszym turystyczny szlakiem czerwonym, by odpocząć, ale i podziwiać roztaczający się stąd piękny widok.

By łatwiej dostać się na ową skałę, wykuto kilka stopni w skale ułatwiających wspinaczkę. Ze skałą związanych jest wiele legend. Specjaliści od ezoteryki twierdzą, że skała ma właściwości kumulowania energii z wielu kanałów energetycznych, a najbardziej intensywne oddziaływanie zaznaczono wbitym metalowym prętem.Patelnia
Szlak czerowny - Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, Karkonosze

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70513 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021