Patelnia w Karkonoszach, Roman Świątkowski

Patelnia w Karkonoszach

(4.3 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Karkonoski czakram

Patelnia to jedna z trzech granitowych tzw. Grabowieckich Skał, ta najbardziej znana i rozpoznawana. Znajduje się na zachodnim zboczu Grabowca, w Karkonoszach na północ od Karpacza.

Patelnia to karkonoski czakram, czyli miejsce rytualne, przy którym ludzie od pradziejów czcili siłę natury. Obok Patelni znajdują się skały o nazwach "Ostra" i "Mała".

Patelnia, Roman Świątkowski
Patelnia, Roman Świątkowski


Nazwa "Patelnia" wzięła się od płaskiego zwieńczenia skały, przypominającego patelnię. Na szczycie Patelni często przesiadują turyści wędrując pieszym turystyczny szlakiem czerwonym, by odpocząć, ale i podziwiać roztaczający się stąd piękny widok.

By łatwiej dostać się na ową skałę, wykuto kilka stopni w skale ułatwiających wspinaczkę. Ze skałą związanych jest wiele legend. Specjaliści od ezoteryki twierdzą, że skała ma właściwości kumulowania energii z wielu kanałów energetycznych, a najbardziej intensywne oddziaływanie zaznaczono wbitym metalowym prętem.

Patelnia
Szlak czerowny - Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, Karkonosze

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022