Patelnia w Karkonoszach, Roman Świątkowski

Patelnia w Karkonoszach

(4.3 głosów: 25)

Karkonoski czakram

Patelnia to jedna z trzech granitowych tzw. Grabowieckich Skał, ta najbardziej znana i rozpoznawana. Znajduje się na zachodnim zboczu Grabowca, w Karkonoszach na północ od Karpacza.Patelnia to karkonoski czakram, czyli miejsce rytualne, przy którym ludzie od pradziejów czcili siłę natury. Obok Patelni znajdują się skały o nazwach "Ostra" i "Mała".

Nazwa "Patelnia" wzięła się od płaskiego zwieńczenia skały, przypominającego patelnię. Na szczycie Patelni często przesiadują turyści wędrując pieszym turystyczny szlakiem czerwonym, by odpocząć, ale i podziwiać roztaczający się stąd piękny widok.By łatwiej dostać się na ową skałę, wykuto kilka stopni w skale ułatwiających wspinaczkę. Ze skałą związanych jest wiele legend. Specjaliści od ezoteryki twierdzą, że skała ma właściwości kumulowania energii z wielu kanałów energetycznych, a najbardziej intensywne oddziaływanie zaznaczono wbitym metalowym prętem.

Patelnia
Szlak czerowny - Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza, KarkonoszeKarpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Karpacz Karkonosze
Osobliwości przyrodnicze
Normalna
ostańce skałki szczyty
50°48'15N, 15°43'58E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację