Zagłosuj na nas!
Pasterka, Wojtek

Pasterka

(4.2 głosów: 28)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pasterka to maleńka wioska w województwie dolnośląskim, cudnie położona w Kotlinie Kłodzkiej niemal na granicy z Czechami, koło Radkowa i Karłowa, u ponóży Gór Stołowych i Szczelińca Wielkiego. Pasterka niewiele się zmienia od lat, bowiel leży w granicach Parku Narodowego Gór Stołowych i rozwój jest tu ograniczony. Za to miejsce to ma swój klimat.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Pasterka to idealna baza wypadowa na Szczeliniec i inne górki. Działa tu schronisko Pasterka, chata Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego, leśniczówka, domy wypoczynkowe i agroturystyka.

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

Atrakcje w Pasterce

- Szczeliniec Wielki - najwyższy i najpopularniejszy szczyt Gór Stołowych- Kościół Św. Jana Chrzciciela - stojący w centrum wioski barokowy kościół pochodzi z 1787 roku, obok zabytkowy cmentarz

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

- Schronisko Pasterka, ul. Karłowska - klimatyczne schronisko PTTK z widokiem na Szczeliniec Wielki- Owce skudde - unikatowa w Polsce hodowla owiec skudde, to najmniejsza i najbardziej pierwotna rasa owiec w Europie

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

- Kamieniołom piaskowca - znajduje się powyżej Pasterki, przy zielonym szlaku do Karłowa

- Szlaki turystyczne

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
 
 
 

Mapa Pasterki z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Pasterce. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Pasterka noclegi

Pasterka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pasterce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
50°29'30N, 16°19'38E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021