Pasterka, Wojtek

Pasterka

(4.2 głosów: 28)

Pasterka to maleńka wioska w województwie dolnośląskim, cudnie położona w Kotlinie Kłodzkiej niemal na granicy z Czechami, koło Radkowa i Karłowa, u ponóży Gór Stołowych i Szczelińca Wielkiego. Pasterka niewiele się zmienia od lat, bowiel leży w granicach Parku Narodowego Gór Stołowych i rozwój jest tu ograniczony. Za to miejsce to ma swój klimat.Pasterka to idealna baza wypadowa na Szczeliniec i inne górki. Działa tu schronisko Pasterka, chata Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego, leśniczówka, domy wypoczynkowe i agroturystyka.

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

Atrakcje w Pasterce

- Szczeliniec Wielki - najwyższy i najpopularniejszy szczyt Gór Stołowych- Kościół Św. Jana Chrzciciela - stojący w centrum wioski barokowy kościół pochodzi z 1787 roku, obok zabytkowy cmentarz

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

- Schronisko Pasterka, ul. Karłowska - klimatyczne schronisko PTTK z widokiem na Szczeliniec Wielki- Owce skudde - unikatowa w Polsce hodowla owiec skudde, to najmniejsza i najbardziej pierwotna rasa owiec w Europie

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

- Kamieniołom piaskowca - znajduje się powyżej Pasterki, przy zielonym szlaku do Karłowa

- Szlaki turystyczne

Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
 
 
 
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek
Pasterka, Wojtek

Pasterka noclegi

Pasterka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Pasterce. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°29'30N, 16°19'38E
25 październik 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację