Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Wambierzycach - Śląskiej Jerozolimie, oprócz obiektów typowo sakralnych jest jeszcze ciekawy Skansen oraz Pasieka - Gospodarstwo Pszczelarskie, które można zwiedzać. Pasieka istnieje od lat 60. XX wieku i stanowi tradycję rodzinną, toteż  zwiedzaniu towarzyszą ciekawe opowieści o pszczelich rodach i specyfice prowadzenia takiej działalności. Można tu również zakupić różnorodne miody oraz wyroby z pszczelego wosku.Wyroby te zdecydowanie nawiązują do miejsc sakralnych w Wambierzycach, są np. woskowe kapliczki, bardzo ciekawie wykonane, nawet wiernie odtworzone na wzór tych, które można zobaczyć na Górze Kalwarii.

Sama pasieka szczyci się tym, iż znajduje się na ternach ekologicznie czystych, z dala od przemysłu, tuż na granicy Parku Narodowego Gór Stołowych. Właściciele pasieki proponują miód prosto z ula, zdejmowany wprost z plastra. Super atrakcja, jeśli ktoś jest chętny, to ubiera kapelusz pszczelarski ze specjalną siatką. Organizowane są tu również warsztaty, na których wykonuje się świece z pszczelego wosku. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Pasieka
ul. Podgórna, WambierzyceWambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020