Pasieka w Wambierzycach , mokunka

Pasieka w Wambierzycach

(5 głosów: 2)

W Wambierzycach - Śląskiej Jerozolimie, oprócz obiektów typowo sakralnych jest jeszcze ciekawy Skansen oraz Pasieka - Gospodarstwo Pszczelarskie, które można zwiedzać. Pasieka istnieje od lat 60. XX wieku i stanowi tradycję rodzinną, toteż  zwiedzaniu towarzyszą ciekawe opowieści o pszczelich rodach i specyfice prowadzenia takiej działalności. Można tu również zakupić różnorodne miody oraz wyroby z pszczelego wosku.Wyroby te zdecydowanie nawiązują do miejsc sakralnych w Wambierzycach, są np. woskowe kapliczki, bardzo ciekawie wykonane, nawet wiernie odtworzone na wzór tych, które można zobaczyć na Górze Kalwarii.

Sama pasieka szczyci się tym, iż znajduje się na ternach ekologicznie czystych, z dala od przemysłu, tuż na granicy Parku Narodowego Gór Stołowych. Właściciele pasieki proponują miód prosto z ula, zdejmowany wprost z plastra. Super atrakcja, jeśli ktoś jest chętny, to ubiera kapelusz pszczelarski ze specjalną siatką. Organizowane są tu również warsztaty, na których wykonuje się świece z pszczelego wosku. Zwiedzanie jest bezpłatne.Pasieka
ul. Podgórna, Wambierzyce

Wambierzyce noclegi

Wambierzyce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wambierzyce
Inne budowle
Normalna
pasieki
50°29'13N, 16°27'19E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację