BESKID NISKI Rymanów-Zdrój , Vincci

Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju

(4 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju tworzą liczne alejki i place idealnie nadające się do spacerów oraz wypoczynku na łonie natury. Park rozciąga się po dwóch stronach rzeki Tabor.

W Parku Zdrojowym asfaltowe i żwirowe alejki wśród drzew i krzewów dodatkowo przyozdobione są pięknymi rabatami z kwiatów, klombami, fontannami, rzeźbami. Można powiedzieć, że zagospodarowano tu każdy zakątek.

W Parku Zdrojowym w Rymanowie są miejsca warte odwiedzenia, tradycyjnie skupiające największą ilość kuracjuszy i turystów. Pierwszym z nich jest plac przy Amfiteatrze na Wodzie. Chętnie odwiedzany jest też budynek o kształcie rotundy - kawiarnia "Zielony Domek". Centralne miejsce w parku zajmuje uzdrowiskowy szpital kardiologiczny "Eskulap". Kolejne ciekawe miejsce to zabytkowa drewniana pijalnia wód mineralnych. Tuż obok stoi piękna fontanna.

BESKID NISKI Rymanów-Zdrój , Vincci
BESKID NISKI Rymanów-Zdrój , Vincci


W parku jest też muszla koncertowa, a na rzece Tabor pływają kaczki, które są chętnie dokarmiane przez kuracjuszy. Park Zdrojwy jest oazą zieleni, wyciszenia, pięknym miejscem o każdej porze roku. Na obrzeżach parku znajduje się niewielki kościółek.

Park Zdrojowy
GSB, szlak czerwony, Rymanów Zdrój

Rymanów-Zdrój-Pijalnia wód mineralnych, Vincci
Rymanów-Zdrój-Pijalnia wód mineralnych, Vincci

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Rymanów-Zdrój-Willa Opatrzność, Vincci
, mokunka
Rymanów
Normalna
parki parki zdrojowe uzdrowiska
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022