49°32'50" N, 21°50'59" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju tworzą liczne alejki i place idealnie nadające się do spacerów oraz wypoczynku na łonie natury. Park rozciąga się po dwóch stronach rzeki Tabor.W Parku Zdrojowym asfaltowe i żwirowe alejki wśród drzew i krzewów dodatkowo przyozdobione są pięknymi rabatami z kwiatów, klombami, fontannami, rzeźbami. Można powiedzieć, że zagospodarowano tu każdy zakątek.

W Parku Zdrojowym w Rymanowie są miejsca warte odwiedzenia, tradycyjnie skupiające największą ilość kuracjuszy i turystów. Pierwszym z nich jest plac przy Amfiteatrze na Wodzie. Chętnie odwiedzany jest też budynek o kształcie rotundy - kawiarnia "Zielony Domek". Centralne miejsce w parku zajmuje uzdrowiskowy szpital kardiologiczny "Eskulap". Kolejne ciekawe miejsce to zabytkowa drewniana pijalnia wód mineralnych. Tuż obok stoi piękna fontanna.

BESKID NISKI Rymanów-Zdrój
BESKID NISKI Rymanów-Zdrój

W parku jest też muszla koncertowa, a na rzece Tabor pływają kaczki, które są chętnie dokarmiane przez kuracjuszy. Park Zdrojwy jest oazą zieleni, wyciszenia, pięknym miejscem o każdej porze roku. Na obrzeżach parku znajduje się niewielki kościółek.

Park Zdrojowy
GSB, szlak czerwony, Rymanów Zdrój

Rymanów-Zdrój-Pijalnia wód mineralnych
Rymanów-Zdrój-Willa Opatrzność


Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021