BESKID NISKI Rymanów-Zdrój , Vincci

Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju

(4 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Zdrojowy w Rymanowie Zdroju tworzą liczne alejki i place idealnie nadające się do spacerów oraz wypoczynku na łonie natury. Park rozciąga się po dwóch stronach rzeki Tabor.W Parku Zdrojowym asfaltowe i żwirowe alejki wśród drzew i krzewów dodatkowo przyozdobione są pięknymi rabatami z kwiatów, klombami, fontannami, rzeźbami. Można powiedzieć, że zagospodarowano tu każdy zakątek.

W Parku Zdrojowym w Rymanowie są miejsca warte odwiedzenia, tradycyjnie skupiające największą ilość kuracjuszy i turystów. Pierwszym z nich jest plac przy Amfiteatrze na Wodzie. Chętnie odwiedzany jest też budynek o kształcie rotundy - kawiarnia "Zielony Domek". Centralne miejsce w parku zajmuje uzdrowiskowy szpital kardiologiczny "Eskulap". Kolejne ciekawe miejsce to zabytkowa drewniana pijalnia wód mineralnych. Tuż obok stoi piękna fontanna.

Rymanów-Zdrój-Pijalnia wód mineralnych, Vincci
Rymanów-Zdrój-Pijalnia wód mineralnych, Vincci

W parku jest też muszla koncertowa, a na rzece Tabor pływają kaczki, które są chętnie dokarmiane przez kuracjuszy. Park Zdrojwy jest oazą zieleni, wyciszenia, pięknym miejscem o każdej porze roku. Na obrzeżach parku znajduje się niewielki kościółek.Park Zdrojowy
GSB, szlak czerwony, Rymanów Zdrój

Rymanów-Zdrój-Willa Opatrzność, Vincci
Rymanów-Zdrój-Willa Opatrzność, Vincci
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
parki parki zdrojowe uzdrowiska
49°32'50N, 21°50'59E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację