49°47'34" N, 18°56'58" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Zdrojowy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jaworzu powstał na przełomie XVIII i XIX wieku. W 1862 roku Jaworze stało się uzdrowiskiem, więc ówcześni właściciele miejscowości przebudowali i poszerzyli park, tak aby mógł być atrakcyjny dla kuracjuszy. Dziś pierwotny układ parku zmienił się nieco, a Jaworze nie jest już uzdrowiskiem. Mimo to na terenie obiektu można skorzystać z tężni i fontanny solankowej, pospacerować uroczymi alejkami wśród wiekowych drzew i zobaczyć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego imię nosi park.Park Zdrojowy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
ul. Zdrojowa, Wapienicka i inne, JaworzeAvatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 17983 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020