52°24'0" N, 16°54'6" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 05:00–22:00
  • wtorek: 05:00–22:00
  • środa: 05:00–22:00
  • czwartek: 05:00–22:00
  • piątek: 05:00–22:00
  • sobota: 05:00–22:00
  • niedziela: 05:00–22:00

W Poznaniu na Łazarzu, pomiędzy ulicami: Matejki, Parkową, Berwińskiego i Głogowską rozciąga się malowniczy Park Wilsona. Jest to charakterystyczny park miejski, który powstał w XIX wieku, ale przekształcał się w XX wieku.W zadbanym Parku Wilsona jest muszla koncertowa, fontanna, wodospady, stawy, drzewa pomnikowe, zabytkowe rzeźby i budowle.

Park Wilsona przy palmiarni
Park Wilsona przy palmiarni

W północnej części Parku Wilsona w Poznaniu rozciąga się wzdłuż całej ulicy Parkowej Palmiarnia Poznańska, kryjąca ciekawe gatunki roślin z całego świata.

Park Wilsona stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji dla Poznaniaków oraz turystów, tym bardziej, że znajduje się w zabytkowej dzielnicy Poznania - na Łazarzu z pięknymi kamienicami.

Park Wilsona w Poznaniu
Park Wilsona przy palmiarni
Park Wilsona przy palmiarni


Park Wilsona
ul. Głogowska, ul. Matejki, ul. Berwińskiego, ul. Parkowa, Poznań

Park Wilsona przy palmiarni Park Wilsona przy palmiarni Park Wilsona przy palmiarni Park Wilsona przy palmiarni Park Wilsona przy palmiarni

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021