Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park - Skwer z altaną
ul. Grunwaldzka, ul. PCK, Żarki-Letnisko

50°37'33" N, 19°16'19" E

Obecny park w Żarkach-Letnisku zwany też skwerem z altaną to dawne centrum tej miejscowości, gdzie stały kawiarnie, altana parkowa i utworzono kąpielisko. Miejsce to powstało w latach 20. XX wieku, a umiejscowione było przy przystanku Kolei Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Okoliczności powstania kompleksu związane są z hrabiną Stefanią Raczyńską, której projekt zakładał budowę miasta - ogrodu Żarki.Kawiarnia po rozbudowie w 1932 roku serwowała całodzienne wyżywienie, a była dzierżawiona przez Państwa Kulików. Pomiędzy przystankiem, a kawiarnią urządzono skwer z altaną. Kąpielisko leśne (waldbad) urządzono po pożarze Młyna Drągowizna, z którego ocalały urządzenia hydrotechniczne. Towarzystwo Przyjaciół Żarek-Letnisko zmierza do zachowania rekreacyjnego charakteru tego miejsca. Obecnie przy skwerze znajduje się stacja kolejowa Żarki-Letnisko i jest on ujęty między ulicami PCK, Nadrzeczną i Grunwaldzką. Kąpielisko z plażą natomiast mieści się między ulicami: Kąpielową, Słoneczną, Księżycową i Hrabiny Raczyńskiej.Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020