Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Park w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Park w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 2)

Obecny park w Żarkach-Letnisku zwany też skwerem z altaną to dawne centrum tej miejscowości, gdzie stały kawiarnie, altana parkowa i utworzono kąpielisko. Miejsce to powstało w latach 20. XX wieku, a umiejscowione było przy przystanku Kolei Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Okoliczności powstania kompleksu związane są z hrabiną Stefanią Raczyńską, której projekt zakładał budowę miasta - ogrodu Żarki.Kawiarnia po rozbudowie w 1932 roku serwowała całodzienne wyżywienie, a była dzierżawiona przez Państwa Kulików. Pomiędzy przystankiem, a kawiarnią urządzono skwer z altaną. Kąpielisko leśne (waldbad) urządzono po pożarze Młyna Drągowizna, z którego ocalały urządzenia hydrotechniczne. Towarzystwo Przyjaciół Żarek-Letnisko zmierza do zachowania rekreacyjnego charakteru tego miejsca. Obecnie przy skwerze znajduje się stacja kolejowa Żarki-Letnisko i jest on ujęty między ulicami PCK, Nadrzeczną i Grunwaldzką. Kąpielisko z plażą natomiast mieści się między ulicami: Kąpielową, Słoneczną, Księżycową i Hrabiny Raczyńskiej.

Adres

Park - Skwer z altaną
ul. Grunwaldzka, ul. PCK, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'33N, 19°16'19E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żarki-Letnisko
Parki miejskie
Normalna
parki skwery
50°37'33N, 19°16'19E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację