Park solankowy, Marcin_Henioo

Park Solankowy w Inowrocławiu

(4.5 głosów: 51)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Jedną z ważniejszych atrakcji Inowrocławia jako uzdrowiska jest oczywiście Park Solankowy. Jego powierzchia to 55 ha, a w jego obrębie, prócz zabytkowych i nowoczesnych obiektów uzdrowiskowych spotkamy muszlę koncertową, teatr letni, malownicze stawy, pomniki, okazy starodrzewia i inne obiekty przyciągające uwagę. Oczywiście na plan pierwszy wysuwają się tutaj Tężnie Solankowe.

Aleja Dębów Gwiazd

Co roku w Parku Solankowym zwanym też po prostu Solankami sadzi się ogromne ilości kwiatów, z których komponowane są przepiękne dywany kwiatowe. Tradycją też stało się już, że sławni goście Inowrocławia sadzą w Solankach dęby. Na pamiątkę swojego pobytu drzewa w Honorowej Alei Dębów zasadzili już m.in. Irena Kwiatkowska, Wojciech Kilar, Zbigniew Wodecki, Joanna Brodzik oraz Bogusław Linda.

Inowrocław, Dominika
Inowrocław, Dominika


Latem w każdy weekend w Solankach organizowane są koncerty plenerowe, a w okresie jesienno-zimowym koncerty w dawnym Zakładzie Przyrodoleczniczym. Co warte uwagi, wstęp na imprezy jest bezpłatny.

W 2013 roku powstała tu nowoczesna Pijalnia Wód Mineralnych, która kryje również Palmiarnię oraz jedyną w Polsce Ławeczkę Teściowej.

Inowrocław tężnie, Dominika
Inowrocław tężnie, Dominika

Park Solankowy
ul. Narutowicza, ul. Boczna i inne, Inowrocław

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Inowrocław noclegi

Inowrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tężnie w Inowrocławiu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023