52°47'41" N, 18°14'6" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jedną z ważniejszych atrakcji Inowrocławia jako uzdrowiska jest oczywiście Park Solankowy. Jego powierzchia to 55 ha, a w jego obrębie, prócz zabytkowych i nowoczesnych obiektów uzdrowiskowych spotkamy muszlę koncertową, teatr letni, malownicze stawy, pomniki, okazy starodrzewia i inne obiekty przyciągające uwagę. Oczywiście na plan pierwszy wysuwają się tutaj Tężnie Solankowe.Aleja Dębów Gwiazd

Co roku w Parku Solankowym zwanym też po prostu Solankami sadzi się ogromne ilości kwiatów, z których komponowane są przepiękne dywany kwiatowe. Tradycją też stało się już, że sławni goście Inowrocławia sadzą w Solankach dęby. Na pamiątkę swojego pobytu drzewa w Honorowej Alei Dębów zasadzili już m.in. Irena Kwiatkowska, Wojciech Kilar, Zbigniew Wodecki, Joanna Brodzik oraz Bogusław Linda.

Inowrocław
Inowrocław

Latem w każdy weekend w Solankach organizowane są koncerty plenerowe, a w okresie jesienno-zimowym koncerty w dawnym Zakładzie Przyrodoleczniczym. Co warte uwagi, wstęp na imprezy jest bezpłatny.

W 2013 roku powstała tu nowoczesna Pijalnia Wód Mineralnych, która kryje również Palmiarnię oraz jedyną w Polsce Ławeczkę Teściowej.

Inowrocław tężnie
Inowrocław tężnie


Park Solankowy
ul. Narutowicza, ul. Boczna i inne, Inowrocław

Tężnie w Inowrocławiu

Inowrocław noclegi

Inowrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021