Park Sołacki
ul. Małopolska, ul. Litewska, Poznań

52°25'18" N, 16°54'14" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

W Poznaniu w willowej dzielnicy Sołacz znajduje się piękny park miejski urządzony w stylu angielskim, ciągnący się na długości ponad 1 km. Park Sołacki powstał na przełomie XIX i XX wieku, stąd rośnie tu wiele drzew pomnikowych i ciekawe okazy starodrzewia. Drzewa i krzewy są bardzo zróżnicowane gatunkowo, wśród nich są krzewy ozdobne. Wśród tej roślinności licznie żyją zwierzęta, głównie ptaki, nawet bardzo rzadka w Europie mandarynka.Park Sołacki w Poznaniu to bardzo urokliwe miejsce, pełne mostków przerzuconych przez liczne Stawy Sołackie i rzeczkę, są też niewielkie wodospady. Pośrodku parku stoi dworek, w którym obecnie mieści się restauracja. W zachodniej części Parku Sołackiego znajduje się obszerna łąka, na której powstał atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, dawniej stała tu wieża spadochronowa.

Poznan Park Solacki
Poznan Park Solacki
Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Poznan Park Solacki Park Sołacki w Poznaniu Poznan Park Solacki

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021