Park Skałka w Świętochłowicach, Adrian Blondzik

Park Skałka w Świętochłowicach

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Skałka w Świętochłowicach to atrakcyjny, OSiR-owski park miejski z bazą sportową i rekreacyjną, położony w samym centrum Świętochłowic, w dzielnicy Piaśniki.

Staw Skałka

Cały kompleks i malowniczy teren spacerowy skupia się wokół sporego stawu Skałka, przy którym zorganizowano przystań. To bardzo przyjemne miejsce spotkań. Do odwiedzenia parku zachęcają też plac zabaw, punkty gastronomii oraz obiekty sportowe: stadion, kąpielisko otwarte, boiska czy korty tenisowe. Park Skałka to miejsce chętnie odwiedzane na Górnym Śląsku, nie tylko przez samych mieszkańców Świętochłowic, ale też pobliskiego Chorzowa i innych okolicznych miast. Rodzice z malutkimi dziećmi spokojnie mogą poruszać się tutaj z wózkiem, po asfaltowych ścieżkach.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Park Skałka
ul. Aleja Parkowa, Świętochłowice

GPS: 50°17'53N, 18°55'19E

Świętochłowice noclegi

Świętochłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Górny Śląsk Świętochłowice
Normalna
parki wstęp bezpłatny parki miejskie dla dzieci czynne cały rok dostępne dla wózków dla rodziny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Magdalena Kwietniewska
Fajne miejsce na krotki spacer
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022