Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Skałka w Świętochłowicach

Park Skałka w Świętochłowicach

Park Skałka
ul. Aleja Parkowa, Świętochłowice

50°17'53" N, 18°55'19" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Skałka w Świętochłowicach to atrakcyjny, OSiR-owski park miejski z bazą sportową i rekreacyjną, położony w samym centrum Świętochłowic, w dzielnicy Piaśniki.Staw Skałka

Cały kompleks i malowniczy teren spacerowy skupia się wokół sporego stawu Skałka, przy którym zorganizowano przystań. To bardzo przyjemne miejsce spotkań. Do odwiedzenia parku zachęcają też plac zabaw, punkty gastronomii oraz obiekty sportowe: stadion, kąpielisko otwarte, boiska czy korty tenisowe. Park Skałka to miejsce chętnie odwiedzane na Górnym Śląsku, nie tylko przez samych mieszkańców Świętochłowic, ale też pobliskiego Chorzowa i innych okolicznych miast. Rodzice z malutkimi dziećmi spokojnie mogą poruszać się tutaj z wózkiem, po asfaltowych ścieżkach.

Świętochłowice noclegi

Świętochłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Adrian Blondzik Uzależniony od podróży 1014 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020