Park Róż w Chorzowie

Roślinność w Parku Róż w Chorzowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Piękny Park Róż znajduje się w centrum Chorzowa, około 10 minut od Rynku, w okolicy osiedla Różanka i ul. Urbanowicza. Jest to wspaniałe miejsce wypoczynku wielu mieszkańców Chorzowa, chcących choć na chwilę uciec od zgiełku miasta.

W parku rośnie dużo drzew i krzewów, wiosną i latem jest tutaj kolorowo za sprawą kwitnących kwiatów, m.in róż, jak sugeruje nazwa parku.Jest tutaj ładne, porośnięte wodną florą jeziorko z kwitnącymi grzybieniami białymi i grążelami żołtymi, okazała fontanna i pomnik Matki Polki. 

Pomiędzy roślinnością poprowadzono alejki i ścieżki rowerowe. Każdy znajdzie tu kąt dla siebie. Na najmłodszych czeka wydzielony plac zabaw z piaskownicą.

Park Róż
ul. Różana, Chorzów

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Chorzowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 44)
Twoja ocena
Ali

Polecam.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024