Park Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

(5 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kto nie był w Wilkowicach, w Parku Przygód i Atrakcji, a nie ma bardzo daleko, to polecam serdecznie, bardzo fajne miejsce! Można się tutaj wybawić do woli, odpocząć, poobcować ze zwierzętami. Spora część dnia zleci nie wiedzieć kiedy 🙂 My byliśmy tutaj nie pierwszy raz, ale stale coś nowego się pojawia, także ledwo to miejsce poznaliśmy. Wejście jest za biletami, całodniowy bilet rodzinny nie jest bardzo drogi, a nie tylko dzieci będą z tego miejsca zadowolone.

My wybraliśmy się w Dzień Dziecka, żeby zrobić frajdę naszej Trójeczce 🙂 O dziwo, Amelia też była żywo zainteresowana, szczególnie zwierzątkami, co pozytywnie nas zaskoczyło, bo kiedy Natalkę wzięliśmy pierwszy raz do Zoo, gdy miała około roku, to tylko dziury w asfalcie ją interesowały, myśleliśmy, że teraz będzie podobnie, a tu mała rączki do zwierzątek wyciągała i patrzyła z zaciekawieniem 🙂 A zwierzątek tu sporo, naprawdę, wielkie wybiegi i mieszkańcy bardzo różni, nie tylko kozy, owce i kucyki czy sarenki, ale wiele innych gatunków. Mam wrażenie, że im tu bardzo dobrze, bo wszystkie zwierzęta bardzo dobrze wyglądały, a wybiegi również bardzo zadbane. Wszyscy prócz biletów kupowali też marchewki i kukurydzę dla zwierząt, tak więc te odwdzięczały im się podbiegając do ogrodzeń 🙂

Ja mogłabym w samym zwierzyńcu spędzić cały dzień, ale spacerkiem obeszliśmy go i podążyliśmy ku innym atrakcjom, wśród których są: wielki plac zabaw z atrakcjami zarówno dla maluszków jak Amelka, jak i dla starszych dzieci. Jest też siłownia dostępna również dla dorosłych oraz osobno płatny park linowy dla dzieci do 13 roku życia. Wokół wielki trawnik i rodzinne pikniki na całego. Też się rozłożyliśmy, choć bez ciasta tym razem 🙂 Na miejscu można kupić sobie coś z grilla i inne przekąski. Jest też plaża, zbiorniki wodne oraz wysoka fontanna. Fajna jest ścieżka bosych stóp, ale mogłaby być trochę dłuższa. Wszystko jest tutaj ładnie zaprojektowane i urzekła mnie roślinność wpleciona w całość - piękna i zadbana. Dzieci były bardzo zadowolone, a to już się coraz rzadziej zdarza, żeby wszystkie były zadowolone, bo taki wiek 😉 Nam również się podobało.

Park Przygód i Atrakcji to fantastyczny kompleks rozrywkowy dla całej rodziny. Powstał w niewielkich Wilkowicach koło Zbrosławic, kilkanaście kilometrów na zachód od Tarnowskich Gór, z których dojedziesz tu ulicą Pyskowicką, a dalej ulicą Wieczorka. Początkowo istniała tutaj tylko sala zabaw dla dzieci, pod dachem. Obecnie Park znacznie się rozrósł i atrakcji starczy na cały dzień dobrej zabawy, na świeżym powietrzu, z dala od głównych ulic i zgiełku miasta. Park Przygód i Atrakcji powstał na terenie rozległego parku krajobrazowego, który nabrał obecnie wielkiego uroku, za sprawą malowniczego stawu i pięknie zagospodarowanej przestrzeni, z cudną roślinnością.

Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Atrakcje w Parku

Główną atrakcją Parku jest zwierzyniec, ale tak naprawdę znajdziesz tu również inne ciekawostki, które pozwolą spędzić Wam naprawdę fajny, rodzinny dzień. Poznaj atrakcje Parku w Wilkowicach!Zwierzyniec

Ogromne wrażenie robi w Parku zwierzyniec, całkiem potężny, z dużą liczbą różnych gatunków zwierząt, z wielkimi i zadbanymi wybiegami. Zobaczysz tu jelenie, daniele, sarny, różne gatunki owiec, i kóz, ale również strusie, lamy, alpaki, osły, kuce, nutrie i bardziej egzotyczne gatunki, jak wielbłąd. W innej części zwierzyńca zobaczyć można ptactwo domowe, surykatki, lemury, wiewiórki, króliczki czy papugi. Zwierzęta można karmić marchewką i kukurydzą zakupioną na miejscu. Dzięki temu zwierzaki chętnie przybiegają do ogrodzeń, wyciągają łebki i dają się fotografować 🙂 To daje wielką frajdę dzieciom, nie tylko tym najmłodszym 🙂

Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Plac zabaw, siłownia na powietrzu i piknikowy trawnik

Największą popularnością cieszy się w Parku Przygód i Atrakcji duży, kolorowy, fajny i urozmaicony plac zabaw dla dzieci w każdym wieku, od najmłodszych po starsze. Znajdziesz tu typowe dla placów zabaw urządzenia, a także nieco innowacyjne, jak trampolina, interaktywna piaskownica czy kolorowe domki dla najmniejszych dzieci. Jest też siłownia na powietrzu, z której mogą korzystać również dorośli. Nasze dziewczyny, choć w zróżnicowanym wieku, wszystkie znalazły swoje miejsce na tym placu zabaw, jest naprawdę fajny i pomysłowy. W ciepłe dni spory trawnik przy placu zabaw zamienia się w teren piknikowy, gdzie można rozgościć się na kocykach, odpocząć i zjeść smakołyki przyniesione z domu lub kupione na miejscu w grill barze. 

Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Park linowy - jedyna atrakcja Parku dodatkowo płatna

Obok placu zabaw dostępny jest osobno płatny park linowy. To ciekawy tor przeszkód dla dzieci od 3 do 13 roku życia. Nitek do przechodzenia jest kilka, toteż nie ma tłoku i zabawa jest zróżnicowana. Wykupienie dodatkowego biletu pozwala przejść park linowy nielimitowaną ilość razy.

Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Plaża, sztuczna rzeka i ścieżka bosych stóp

Na terenie Parku istnieje też piaszczysta plaża z leżakami, parasolami ze strzechy i boiskiem do gry w siatkówkę. Powstała ona nad zbiornikiem wodnym, a za nią dostępna jest ścieżka bosych stóp, którą można by trochę ubogacić o kolejne podłoża. Największe wyzwanie tutaj to szyszki, które szczególnie w suche dni mocno dają się we znaki naszym stopom 🙂 Dalej płynie sztuczna rzeka, ślicznie zaaranżowana, z kamienistym brzegiem, gdzie poutykane zostały urocze rojniki. Ponad wielkim trawnikiem góruje wysoka fontanna rosząca turystów w ciepłe dni 🙂 Teren jest niezwykle atrakcyjny i chętnie przyjeżdżają tu rodziny z szerokiej okolicy, by spędzić miły dzień w formie plenerowego pikniku.Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji - ścieżka bosych stóp
Park Przygód i Atrakcji - ścieżka bosych stóp
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji

 

Inne atrakcje w Parku Przygód i Atrakcji

Każdego roku pojawiają się tutaj nowe atrakcje, kilka lat temu stanął jeż z palami do przechodzenia oraz wielki, drewniany krokodyl z torem przeszkód w jego wnętrzu i specyficzną, rolkową zjeżdżalnią w miejscu ogona. Pomysłowe i atrakcyjne dla dzieciaków. Stosunkową nowinką jest też drewniana strefa kreatywnej zabawy z grami dla całej rodziny oraz kreatywna piaskownica całkiem sporych rozmiarów. I jak ma się tutaj nie podobać dzieciom, skoro nawet na dorosłych to robi wrażenie 🙂 A że teren Parku jest rozległy, także myślę, że jeszcze niejedna nowa atrakcja nas tutaj zaskoczy 😉 Mamy chęć sprawdzać to każdego roku! Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach to miejsce warte naszej uwagi, wspaniale wybawi się i odpocznie tutaj cała rodzina. Gorąco polecam! 

Park Przygód - krokodyl
Park Przygód - krokodyl
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

Gastronomia w Parku Przygód i Atrakcji

W parku czeka grill bar, w którym kupić można nie tylko grillowane przysmaki, ale też burgery, napoje i przekąski dla dzieci. Nam do gustu przypadła mrożona kawa. Super 🙂 W grill barze dostępne są lody na patyku, ale dodatkowo jest też lodowóz z lodami na gałki. Dla każdego coś miłego 🙂 A jakie fajne pikniki można tu urządzić, z własną wałówką 🙂 Nie tylko my chętnie z tego korzystamy za każdym razem!

Park Przygód i Atrakcji - mrożona kawa
Park Przygód i Atrakcji - mrożona kawa
Park Przygód i Atrakcji - piknik
Park Przygód i Atrakcji - piknik

 Park Przygód jak wielki ogród

Dla mnie Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach to taki wielki, wspaniały ogród. Na terenie całego Parku porasta piękna roślinność, bardzo ładnie i zmyślnie zaplanowana oraz dobrze utrzymana. Nie znajdziesz tu betonu, za to jest sporo zieleni, kwiecia, kamyczków i drewna. Gdzieniegdzie zachwycają róże, w innym miejscu lawenda czy rododendrony, sporo też iglastych, zielonych krzewów i żółtej trzmieliny. Alejkami prowadzą kolorowe klony kuliste, kształtowane buki, a nad plażą dominuje charakterystyczna wierzba hakuro. To wszystko robi wielkie wrażenie, szczególnie jeśli rośliny są komuś bliskie, a nawet jeśli nie interesują Cię nazwy gatunków i nie zwracasz na nie za dużej uwagi, to i tak docenisz po prostu ładną scenerię tego miejsca, co nie tylko uprzyjemnia spacer, ale też ślicznie prezentuje się na zdjęciach.

Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji

 

Najlepsze zoo w Polsce - zobacz nasz ranking!

Śląskie dla dzieci. Najlepsze atrakcje rodzinne na Śląsku - zobacz nasz ranking!

 • Duży bezpłatny parking
 • Park oddalony od miasta
 • Piękna sceneria Parku
 • Świetne atrakcje dla dzieci
 • Zadbany zwierzyniec z ciekawymi zwierzętami
 • Zwierzaki chętnie podchodzą do ogrodzenia
 • Piękna roślinność
 • Możliwość biwakowania na sporym trawniku z własną wałówką
 • Obecność grillbaru
 • Lody na patyku i na gałki
 • Kawa, również mrożona
 • Zdarzają się tłumy w letnie weekendy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

IV - tylko w weekendy wg informacji na Facebooku
V, VI, IX, X pn-czw 13:00-20:00 pt-nd 11:00-20:00
VII-VIII codziennie 11:00-20:00
Poza sezonem czynne w wybrane weekendy
Bilety: normalny 29 zł, ulgowy 24 zł
rodzinny 95 zł (2+2), 115 zł (2+3)
Dzieci do 3 lat 1 zł
Park linowy (3-13 lat) 15 zł bez limitu
Parking: bezpłatny na miejscu
Obiekt dostępny dla wózków, ścieżki są wysypane kamyczkami, małe kółka miejscami są trochę kłopotliwe
Na miejscu gastronomia - grill bar z szybkimi daniami, przekąskami i napojami oraz lodami
Na miejscu bezpłatne toalety
Aktualne godziny otwarcia i ceny biletów znajdziesz na stronie: www.parkwilkowice.pl

Adres

Park Przygód i Atrakcji Alele
ul. Księżoleśna 1, Wilkowice
tel. 512-513-793

GPS: 50°26'3N, 18°45'25E

Tarnowskie Góry noclegi

Tarnowskie Góry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi

Nie, zwierzyniec i inne atrakcje pod chmurką zamykają się na zimę, ale wtedy działa sala zabaw

Tak, jak najbardziej można go zwiedzać z wózkiem

Park Przygód i Atrakcji Wilkowice
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji - piknik
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
 Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji Alele
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Wilkowice Park Przygód i Atrakcji
Górny Śląsk Tarnowskie Góry
Perełka
dla rodziny dla dzieci wstęp płatny dostępne dla wózków parking bezpłatny parki rozrywki czynne sezonowo zoo zwierzyńce
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Edyta Stanek
Świetne miejsce. Dobrze zarezerwować cały dzień - dużo atrakcji, rozległy i zadbany teren.
Jarosław Baranowski
Bardzo fajne miejsce do spędzenia całego dnia z dziećmi. Jest plac zabaw z piaskownicą, mini zoo, miejsce do spacerów, dużo zwierząt do karmienia, oraz kilka innych atrakcji. Można coś zjeść i napić się kawy, a za niewielkie pieniądze wysłać dzieciaki do parku linowego.
Anna Piernikarczyk
Park Przygód Wilkowice to jedno z naszych ulubionych miejsc, nie tylko na mapie Śląska, ale i całej Polski, odwiedzamy to miejsce raz na jakiś czas i obserwujemy stałe zmiany na lepsze 🙂 Atrakcji przybywa, a teren niezmiennie jest bardzo urokliwy, a zwierzęta fantastyczne! Polecam 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023