Park Piszczele w Sandomierzu, Łukaniu Kałużniak

Park Piszczele położony jest w centralnej części Sandomierza, nazwa Parku powstała w związku ze znalezieniem na jego terenie ludzkich kości piszczel, choć to dość drastyczne znalezisko, to obecnie jest to wspaniałe miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży.Obszar Parku Piszczele ma zróżnicowaną rzeźbę, można tu zauważyć liczne wcięcia w skały lessowe. Dnem wąwozu w Parku płynie potok Piszczelka, a teren ten porastają wiązy, klony, kasztanowce, akacje, topole.

Sandomierz Piszczele

Obecnie odnowiony Park Piszczele stanowi doskonałe miejsce zarówno dla odpoczynku wśród bujnej roślinności jak również miejsce zabaw. W Parku Piszczele powstały ścieżki spacerowe i rowerowe, skate-park, boiska trawiaste oraz boisko asfaltowe do gry w koszykówkę, altany i Zielone Centrum Kultury - na szczycie Polany Słonecznej, gdzie zimą montowany jest mini-wyciąg narciarski.

Działa tu również park linowy "Ścieżka Tarzana", którego bazy ulokowane są w konarach drzew, a pomiędzy nimi są utworzone przejścia. Bazy zawieszone na wysokości od 5 do 10 metrów połączone są w różnoraki sposób - linami, kładkami i belkami. Przejście toru przeszkód jest w pełni bezpieczne.

Park Piszczele
ul. Słoneczna, ul. Ogrodowa, Sandomierz

 

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°40'51" N, 21°44'25" E
Świętokrzyskie
2014-06-30
2020-01-31 02:01

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą