Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie na Pomorzu koło Koszalina otoczony jest pięknymi ogrodami ze stawami, przechodzącymi dalej w las. Otoczenie to jest naprawdę godne uwagi. Ogrody wyglądają bardzo malowniczo i są bardzo zadbane. Uwagę przyciągają ciekawe figury wystrzyżone z roślin tworzących żywopłoty.W ogrodach rosną różaneczniki, cyprysy, platany, magnolie, cisy, korkowce, morwy oraz bardzo rzadko spotykane białe jawory. Do tego ozdobą parku są kamienne rzeźby. Większość z nich ma ponad 100 lat.

Oprócz dużych stawów przypałacowych jest sporo mniejszych zbiorników wodnych, niektóre z nich kryją wielkie kamienne posągi głów, przypominające te z Wysp Wielkanocnych, taka ciekawostka.

Park Pałacowy
Strzekęcino 1, ŚwieszynoBooking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021