Park Pałacowy w Strzękocinie, mokunka

Park Pałacowy w Strzekęcinie

(3.8 głosów: 10)

Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie na Pomorzu koło Koszalina otoczony jest pięknymi ogrodami ze stawami, przechodzącymi dalej w las. Otoczenie to jest naprawdę godne uwagi. Ogrody wyglądają bardzo malowniczo i są bardzo zadbane. Uwagę przyciągają ciekawe figury wystrzyżone z roślin tworzących żywopłoty.W ogrodach rosną różaneczniki, cyprysy, platany, magnolie, cisy, korkowce, morwy oraz bardzo rzadko spotykane białe jawory. Do tego ozdobą parku są kamienne rzeźby. Większość z nich ma ponad 100 lat.

Oprócz dużych stawów przypałacowych jest sporo mniejszych zbiorników wodnych, niektóre z nich kryją wielkie kamienne posągi głów, przypominające te z Wysp Wielkanocnych, taka ciekawostka.Park Pałacowy
Strzekęcino 1, Świeszyno

Booking.com
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
parki
54°6'8N, 16°9'34E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację