Park Oruński w Gdańsku, Margaretka

Park Oruński w Gdańsku

(4.4 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Oruński jest trzecim co do wielkości parkiem miejskim w Gdańsku. Położony jest w południowej części miasta, na Oruni. Park leży w dolinie, w której płynie Potok Oruński, tworząc w parku kaskadę. Uchodzi do Kanału Raduni na skraju parku. Obszar parku ograniczony jest wzgórzami, od północy jest to Góra Łez, Gliniana Góra i od południa Góra Pięciu Braci.W zabytkowym Parku Oruńskim panuje mniejszy zgiełk, niż w popularnym Parku Oliwskim. Charakterystyczne dla parku są dwa stawy położone na różnych poziomach, piękna aleja czterdziestu lip, wodospad, stara lodownia, pomnik Tatara oraz zabytkowy dwór, w którym obecnie mieści się przedszkole. Na parkowych stawach spotkać można pospolite kaczki krzyżówki, a przy odrobinie szczęścia rzadsze gatunki ptactwa wodnego.

Do Parku Oruńskiego najłatwiej dotrzeć samochodem lub komunikacją miejską, z centrum Gdańska w stronę Oruni lub z Pruszcza Gdańskiego zatrzymując się na przystanku Gościnna. Z przystanku kierujemy się w stronę ulicy Nowiny.Park Oruński
ul. Nowiny 2, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Parki miejskie
Normalna
parki
54°19'21N, 18°37'41E
09 maj 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację