Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gdańsk
Parki miejskie
parki
Normalna
Pomorskie
2017-05-09
2020-01-28 13:46
54°19'21" N, 18°37'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Oruński jest trzecim co do wielkości parkiem miejskim w Gdańsku. Położony jest w południowej części miasta, na Oruni. Park leży w dolinie, w której płynie Potok Oruński, tworząc w parku kaskadę. Uchodzi do Kanału Raduni na skraju parku. Obszar parku ograniczony jest wzgórzami, od północy jest to Góra Łez, Gliniana Góra i od południa Góra Pięciu Braci.W zabytkowym Parku Oruńskim panuje mniejszy zgiełk, niż w popularnym Parku Oliwskim. Charakterystyczne dla parku są dwa stawy położone na różnych poziomach, piękna aleja czterdziestu lip, wodospad, stara lodownia, pomnik Tatara oraz zabytkowy dwór, w którym obecnie mieści się przedszkole. Na parkowych stawach spotkać można pospolite kaczki krzyżówki, a przy odrobinie szczęścia rzadsze gatunki ptactwa wodnego.Do Parku Oruńskiego najłatwiej dotrzeć samochodem lub komunikacją miejską, z centrum Gdańska w stronę Oruni lub z Pruszcza Gdańskiego zatrzymując się na przystanku Gościnna. Z przystanku kierujemy się w stronę ulicy Nowiny.

Park Oruński
ul. Nowiny 2, Gdańsk

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Margaretka Krajtroter 4415 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020