Park Oruński w Gdańsku, Margaretka

Park Oruński w Gdańsku

(4.4 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Oruński jest trzecim co do wielkości parkiem miejskim w Gdańsku. Położony jest w południowej części miasta, na Oruni. Park leży w dolinie, w której płynie Potok Oruński, tworząc w parku kaskadę. Uchodzi do Kanału Raduni na skraju parku. Obszar parku ograniczony jest wzgórzami, od północy jest to Góra Łez, Gliniana Góra i od południa Góra Pięciu Braci.W zabytkowym Parku Oruńskim panuje mniejszy zgiełk, niż w popularnym Parku Oliwskim. Charakterystyczne dla parku są dwa stawy położone na różnych poziomach, piękna aleja czterdziestu lip, wodospad, stara lodownia, pomnik Tatara oraz zabytkowy dwór, w którym obecnie mieści się przedszkole. Na parkowych stawach spotkać można pospolite kaczki krzyżówki, a przy odrobinie szczęścia rzadsze gatunki ptactwa wodnego.

Do Parku Oruńskiego najłatwiej dotrzeć samochodem lub komunikacją miejską, z centrum Gdańska w stronę Oruni lub z Pruszcza Gdańskiego zatrzymując się na przystanku Gościnna. Z przystanku kierujemy się w stronę ulicy Nowiny.Park Oruński
ul. Nowiny 2, Gdańsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Parki miejskie
Normalna
parki
54°19'21N, 18°37'41E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021