50°27'12" N
19°33'3" W
Śląskie
2016-04-04 14:03:41
450m npm
Normalna

Na wakacyjne wycieczki rodzinne polecam Park Ogrodzieniec, znajdujący się w Podzamczu, w sercu Jury, u stóp zamku Ogrodzieniec. To kompleks kilku tematycznych parków rozrywki, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.  W Parku Miniatur poznasz wiele budowli z obszaru Jury, wyglądających tak, jak w czasach ich świetności. Park Doświadczeń Fizycznych zaciekawi i małych i dużych, to nauka poprzez świetną zabawę. Zaraz obok dostępny jest Park Rozrywki dla najmłodszych, a nieco dalej straszy w zabawny sposób Dom Legend i Strachów. Osoby w każdym wieku zachwycone są niezmiennie Torem saneczkowym. Sami spędziliśmy na nim sporo czasu :) Najlepszą opcją jest kupić pakiet rodzinny i spędzić w Parku Ogrodzieniec cały dzień na dobrej zabawie!

Oficjalna strona Parku

Park Ogrodzieniec
Żyroskop
Ogród Doświadczeń
Park Ogrodzieniec
Park Ogrodzieniec
Ogród Doświadczeń Fizycznych
Park Ogrodzieniec
Dom Strachów i Legend
Dom Legend
Park Miniatur Jana Góra
Zdjęcia (15)

W 2014 roku powstała kolejna atrakcja w Podzamczu koło Ogrodzieńca! Pod ruinami zamku Ogrodzieniec, obok Parku Miniatur, otwarty został Park Rozrywki, który składa się z 4 części. Odwiedzić tu można: Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, całoroczny tor saneczkowy River Splash, Park Miniatur oraz Dom Strachów i Legend. Projekt zrealizował właściciel Parku Miniatur Ogrodzieniec i obecnie całość nosi nazwę Park Ogrodzieniec.Tor Saneczkowy

Całoroczny Tor Saneczkowy to atrakcyjny zjazd z kilkoma zakrętami i specjalnymi wózkami, dzięki czemu można pomknąć z niemałą prędkością! Masz pewność, że zjedziesz bezpiecznie nawet z największą możliwą prędkością, a jeśli Cię ona przeraża, wciśniesz hamulec.

Park Rozrywki

Park Rozrywki to raj dla maluchów, jest tutaj karuzela, ogromny dmuchany zamek czy zjeżdżalnie. Karuzela puszczana jest na 5 minut  co pół godziny, ale na zamku rycerskim nie ma żadnych ograniczeń, dzieci mogą szaleć do woli i na pewno będą zachwycone! Karuzela jest unikatowa, bowiem wewnątrz jest również ławka dla dorosłych, a więc zarazem dostępna jest też dla najmłodszych dzieci.

Park Doświadczeń

Z Parkiem Rozrywki wspólne wejście ma ciekawy Park Doświadczeń Fizycznych - to miejsce niesamowitej przygody. Tutaj poznać można 35 urządzeń, dzięki którym dowiecie się jak działają podstawowe prawa fizyki! To idealna atrakcja dla ciekawskich dzieci i nie mniej ciekawych dorosłych.Dom Legend i Strachów

Dom Strachów to unikatowa atrakcja turystyczna na skalę całej Polski, przekraczając próg tego obiektu przenosisz się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska. Poznasz tu czarnego psa, białą damę spadającą z wieży czy topielca.

Park w Ogrodzieńcu zapewni rozrywkę całej rodzinie, niezależnie od wieku.

Park Ogrodzieniec
ul. Zamkowa 33, Podzamcze
www.park-ogrodzieniec.pl
Godziny zwiedzania: IV-XI 9.00 - 16.00-20.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: Dom Strachów 12 zł, Park Rozrywki 12 zł, Park Doświadczeń 12 zł, wszystkie Parki 29 zł

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

2017-07-05 23:45:19

Piękna wycieczka Ania przeszkadza tym co nie dodaja wycieczek i nigdzie nie jeżdżą :)  :P 

2017-06-25 00:53:43

[cytuj autor='Anna Piernikarczyk']Każdy może dodać na tej stronie własną propozycję, zarówno w formie atrakcji, jak i postu na Forum :) Zamiast narzekać, lepiej dodać swoje, wysiłek ten sam :)Edytowano: 2017-06-24 09:31:11[/cytuj]

ładnie Aniu,

jestem za: twórzmy to co sami chcielibyśmy znależć, otwierajmy się na to co inni chcą nam pokazać,

poza tym "nasze" dzieci, wdzięczny obiekt do focenia, nie dziwi mnie to wcale :-)

2017-06-24 09:27:06

Każdy może dodać na tej stronie własną propozycję, zarówno w formie atrakcji, jak i postu na Forum :) Zamiast narzekać, lepiej dodać swoje, wysiłek ten sam :)

Edytowano: 2017-06-24 09:31:11

Lanka
2017-06-23 23:18:48

znowu śląsk i znowu prezentacja  wlasnych dzieci . czy nie ma czegoś bardziej atrakcyjnego ?

Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: