49°59'23" N
19°26'40" W
Małopolskie
2015-12-14 13:17:29
228m npm
Ważna
Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii
Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii Zatorland
Park Mitologii w Zatorze
Park Mitologii
Park Mitologii
Rejs po Parku Mitologii
Park Mitologii
Park Mitologii
Zdjęcia (12)

Park Mitologii na wodzie w Zatorze to jeden z parków rozrywki kompleksu Zatorland. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć odwzorowane figury greckich bogów, herosów, bohaterów oraz mitycznych stworzeń.Wśród nich uwagę przykuwają na pewno latający Dedal i Ikar, gromowładny Zeus, Achilles walczący z Hektorem, Perseusz ratujący Andromedę przed morskim potworem czy piękna Atena. Są też Hestia, Apollo i Pyton, Helios, a nawet Koń Trojański, do którego można wejść. Na najmłodszych czeka plac zabaw, na wszystkich lody i napoje.

Co ciekawe, park można nie tylko obejść spacerkiem dookoła stawu, ale również poznać go "od środka", pływając stateczkiem po stawie, w ramach biletu. Nawet w tłumne letnie dni nie czeka się zbyt długo, bo stateczki są dwa, a rejs nie trwa zbyt długo, za to z głośników puszczone opowiadanie pozwala wgłębić się w mityczny świat herosów.

Inne Parki Zatorlandu to: DinoZatorland, Park Owadów, Park Bajek i Wodnych Stworzeń oraz Lunapark, a zimą działa tu Park Św. Mikołaja.Park Mitologii - Zatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
info@zatorland.pl
http://zatorland.pl

Widok z ulicy

W okolicy zobacz koniecznie

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2017
Znajdziesz nas na: