Park Miniatur Zamków Jurajskich w Piasku

Park Miniatur Zamków Jurajskich w Piasku

Jurajski Gród

Park Miniatur Zamków Jurajskich to ciekawe miejsce, będące częścią Jurajskiego Grodu, który znajduje się w Piasku, przy głównej trasie nr 46, prowadzącej ze Złotego Potoku do jurajskiego Olsztyna. To fantastyczny obiekt rekreacji rodzinnej.Park Miniatur prezentuje makiety kilkanastu zamków z obszaru Jury Krakowsko-Częstochowskiej, które są przedstawione w skali 1:20 i wykute w kamieniu. Pomiędzy warowniami poustawiane zostały miniaturowe, słynne jurajskie ostańce czyli sterczące białe skały zbudowane z odpornych wapieni. Zobaczyć tu można m.in. Maczugę Herkulesa czy Bramę Twardowskiego.

Złoty Potok

Do Parku Miniatur w Piasku prowadzą charakterystyczne wieże wartownicze, stanowiące idealny punkt widokowy. Jurajski Gród oferuje też inne atrakcje - przejażdżki bryczkami, zagrodę z ptactwem i kucykami, plac zabaw, restaurację i noclegi.

Park Miniatur Zamków Jurajskich
Restauracja Jurajski Gród

ul. Częstochowska 14, Piasek
tel. 607-284-626
park.miniatur@jurajskigrod.pl
www.jurajskigrod.pl
Bilety: 5 zł

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-16 na

Jesli chodzi o wrażenia Aniu to już Ci odpowiadam : jest to niewątpilwie baaardzo duży teren (w porównaniu do Parku Miniatur Jurajskich w Ogrodziencu). Modele wykonane  jednak niezbyt starannie (np fragmenty odlane z betonu, nie zawsze ładnie to wygląda), jednak  nawet nie czytając podpisów , jesli ktoś zna Jurę bedzie wiedział o jaki zamek  czy elemeny krajobrazu jurajskiego chodzi! Na tyle jest to zgodne z pierwowzorem.


Są tam też jak wspominalaś kucyki, są drewniane huśtawki, repliki armat, mini amfiteatr, kuchnia polowa i kafejka z grilem. Wstęp wtedy kosztował(gdy byłam) 10 zł, bez wzgl czy dorosly czy dziecko. Nudzić tam się nie można ,nawet po wyjściu z parku zwlaszcza, że po drodze Złoty Potok, niedaleko Ostrężnik.
Już dawno miałam wstawić wcieczkę z Piasku, lecz jakoś się niedoczekały foty i jeśli bym nie trafila na to twoje info , pewnie bym nawet tych kilku jeszcze nie wstawila:) ehhh
pozdrawiam

Ostatnio edytowany: 2013-03-27 20:37

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-03-27 na

Byłem i bardzo mi się podobało .Najbardziej podobać będzie się najmłodszym.

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-03-27 na

No ładnie tam, coś tam przez te palisady widziałam, ale mało co :) To czekamy na wycieczkę z Jurajskiego Grodu :)

Ostatnio edytowany: 2013-03-27 20:41

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020