Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie, Anna Piernikarczyk

Park Miniatur Złota Góra 

We wschodniej części Częstochowy, na Złotej Górze, w dawnym kamieniołomie powstał niecodzienny park rozrywki. Można tu przede wszystkim zobaczyć miniatury budowli sakralnych z całego świata, m.in: Bazylikę w Fatimie, Bazylikę w Lourdes, na Lateranie, Kościół w Medjugorje, Bazylikę w Betlejem i wiele innych ciekawych obiektów. Pomiędzy nimi spotkać można znane postaci z Biblii - Mojżesza i Jana Chrzciciela.Dla najmłodszych przygotowano Park Atrakcji, jest plac zabaw z trampolinami, dmuchańcem, park linowy, autodrom, karuzela czy kino 5D. Wszystko w pięknej scenerii wapiennego kamieniołomu.

Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie

Park czynny jest w sezonie turystycznym, od kwietnia do października, codziennie, od rana do wieczora.

Pomnik Papieża Polaka

Co ciekawe, 13 kwietnia 2013 roku w Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie uroczyście odsłonięto największy w Polsce pomnik największego Polaka - papieża Św. Jana Pawła II. Mierzy on prawie 14 m wysokości i jest widoczny z wielu miejsc w Częstochowie. Został on wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra
ul. Złota, Częstochowa
tel. 661-577-707
info@zlotagora.com
www.zlotagora.com
Czynne: IV-X codziennie
Bilety: normalny 17,50 zł, ulgowy 13,50 zł, dzieci do lat 3 gratis, obiekty w Parku Atrakcji płatne osobno

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°48'35" N, 19°9'16" E
Śląskie
2015-09-29
2020-02-03 02:02

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2013-03-20 na

Ciekawe miejsce, bylismy w Parku Miniatur Sakralnych na początku marca, jeszcze to był plac budowy, bo zimą trwały prace nad rozbudową Parku. Ale od kwietnia ma się otworzyć ponownie dla turystów, jeszcze się chyba tu wybierzemy, żeby zobaczyć Papieża i całość ukończoną.