Zgierz
Parki miejskie
parki
Normalna
Łódzkie
2017-06-19
2020-01-28 13:46
51°51'33" N, 19°24'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu to jeden z najstarszych tego typu obiektów w województwie łódzkim. Już w 1826 roku utworzono tu ogród spacerowy, nazywany „Ogrodem Królewskim”. Imię Tadeusza Kościuszki park zyskał w 1917 roku. Park leży przy ulicy Parkowej, a obejmują go też ulice Barlickiego czy Piłsudskiego.Pośrodku parku znajduje się malowniczy staw z wysepką usypaną w latach 20. XX wieku. Na terenie Parku Miejskiego w Zgierzu znajduje się również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, kolorowe rzeźby dinozaurów, siłownia do ćwiczeń plenerowych oraz park linowy. Ten ostatni składa się z trzech tras o różnym stopniu trudności. W sezonie czynna jest tutaj przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki 
ul. Parkowa, ul. Barlickiego, Zgierz

Zgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
linek Krajtroter 3212 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021