Park Miejski w Zgierzu, linek

Park Miejski w Zgierzu

(3.7 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki w Zgierzu to jeden z najstarszych tego typu obiektów w województwie łódzkim. Już w 1826 roku utworzono tu ogród spacerowy, nazywany „Ogrodem Królewskim”. Imię Tadeusza Kościuszki park zyskał w 1917 roku. Park leży przy ulicy Parkowej, a obejmują go też ulice Barlickiego czy Piłsudskiego.Pośrodku parku znajduje się malowniczy staw z wysepką usypaną w latach 20. XX wieku. Na terenie Parku Miejskiego w Zgierzu znajduje się również atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, kolorowe rzeźby dinozaurów, siłownia do ćwiczeń plenerowych oraz park linowy. Ten ostatni składa się z trzech tras o różnym stopniu trudności. W sezonie czynna jest tutaj przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki 
ul. Parkowa, ul. Barlickiego, ZgierzGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zgierz
Parki miejskie
Normalna
parki
51°51'33N, 19°24'29E
19 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację