Park Miejski w Sosnowcu, Roman Świątkowski

Park Miejski im. Jacka Kuronia w Sosnowcu, zwany też Parkiem Leśna, położony jest w dzielnicy Kazimierz Górniczy. W parku największą atrakcją jest Mini Zoo, w którym znajduje się wiele gatunków zwierząt i ptactwa: sarny, daniele, lamy, kozły, osły, kangur, strusie, emu czy kurki, papugi a także piękne pawie.W parku mieszczą się dwa jeziora - Jezioro Leśna i Jezioro Smug oraz odnowiona muszla koncertowa, w której często organizowane są różne występy. Dla najmłodszych oprócz mini Zoo park przygotował wiele miejsc zabaw z huśtawkami i różnymi zjeżdżalniami.

Park Miejski w Sosnowcu

W Parku wytyczono wiele ścieżek spacerowych i alejek, które zachęcają do spacerów wokół bardzo malowniczego Jeziora Leśna i nie tylko. W parku rośnie wiele gatunków drzew: klony, dęby, buki, graby, lipy oraz można spotkać wiele gatunków zwierząt, ptactwa i płazów. Na terenie parku znajdują się również ścieżki rowerowe, rolkowe i niedawno oddany Skate Park.

Park Miejski
ul. B. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy, 
www.parki.org.pl/parki-miejskie/park-lesna-sosnowiec-kazimierz-gorniczy

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°18'4" N, 19°14'27" E
Śląskie
2017-02-15
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą