Parki miejskie
parki
Normalna
Mazowieckie
2015-10-11
2020-01-28 13:46
53°1'8" N, 20°52'49" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Miejski w Przasnyszu założono w XIX wieku. Dawniej był to ogród spacerowy. Ciekawostką jest, że na jego terenie rośnie 6 dębów liczących około 300 lat. Przez park przepływa rzeczka Węgierka, na której znajduje się wyspa.W Parku stoi kamienna ławeczka Edmunda Majkowskiego, poświęcona pamięci tego artysty. Między drzewami umieszczono rzeźby i płaskorzeźby jego autorstwa, z których największa jest płaskorzeźba  upamiętniająca bitwę pod Zwłodziem jego autorstwa. Jest też pomnik pomnik Św. Stanisława Kostki.

Park Miejski
ul. 3 Maja, ul. Stanisława Kostki, Przasnysz
 

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021