Nysa
Parki miejskie
parki miejskie
Normalna
Opolskie
2017-04-11
2020-01-28 13:46
50°28'8" N, 17°19'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Miejski w Nysie to zabytkowy XIX-wieczny park ze starodrzewem liczącym około 150-170 lat! Zajmuje powierzchnię około 42 ha. Park znajduje się praktycznie w centrum miasta, między dzielnicami Śródmieście a Zamłynie.  Od północnej strony odgrodzony jest Nysą Kłodzką i kanałem wodnym. Na wschodniej granicy parku są natomiast malownicze zakątki - dawna fosa i Staw Łabędzi, Staw Gondolowy. Park ma bardzo rozbudowany system wodny. Kanał Młynówka, Kanał Bielawski i liczne jego odnogi stanowią o ciekawym, niepowtarzalnym wyglądzie parkowego obszaru.   

Park Miejski w Nysie zaprojektowany został na wzór angielskiego ogrodu krajobrazowego. Park dzieli się na dwie części o odmiennym charakterze, jest to tzw. część parkowa oraz leśna. Nyski park Miejski przeszedł ostatnio rewitalizację. Odnowiono alejki, powstał plac zabaw dla dzieci. Najciekawszy w parku jest jednak Fort Wodny dawnej Twierdzy Nysa.

Park Miejski
ul. Słowackiego, ul. Powstańców Śląskich, NysaNysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021