Park Miejski w Nysie, mokunka

Park Miejski w Nysie

(4.2 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Miejski w Nysie to zabytkowy XIX-wieczny park ze starodrzewem liczącym około 150-170 lat! Zajmuje powierzchnię około 42 ha. Park znajduje się praktycznie w centrum miasta, między dzielnicami Śródmieście a Zamłynie.  Od północnej strony odgrodzony jest Nysą Kłodzką i kanałem wodnym. Na wschodniej granicy parku są natomiast malownicze zakątki - dawna fosa i Staw Łabędzi, Staw Gondolowy. Park ma bardzo rozbudowany system wodny. Kanał Młynówka, Kanał Bielawski i liczne jego odnogi stanowią o ciekawym, niepowtarzalnym wyglądzie parkowego obszaru.   

Park Miejski w Nysie zaprojektowany został na wzór angielskiego ogrodu krajobrazowego. Park dzieli się na dwie części o odmiennym charakterze, jest to tzw. część parkowa oraz leśna. Nyski park Miejski przeszedł ostatnio rewitalizację. Odnowiono alejki, powstał plac zabaw dla dzieci. Najciekawszy w parku jest jednak Fort Wodny dawnej Twierdzy Nysa.Park Miejski
ul. Słowackiego, ul. Powstańców Śląskich, Nysa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Parki miejskie
Normalna
parki miejskie
50°28'8N, 17°19'38E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację