Park Miejski w Nysie, mokunka

Park Miejski w Nysie

(4.2 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Miejski w Nysie to zabytkowy XIX-wieczny park ze starodrzewem liczącym około 150-170 lat! Zajmuje powierzchnię około 42 ha. Park znajduje się praktycznie w centrum miasta, między dzielnicami Śródmieście a Zamłynie.  

Od północnej strony odgrodzony jest Nysą Kłodzką i kanałem wodnym. Na wschodniej granicy parku są natomiast malownicze zakątki - dawna fosa i Staw Łabędzi, Staw Gondolowy. Park ma bardzo rozbudowany system wodny. Kanał Młynówka, Kanał Bielawski i liczne jego odnogi stanowią o ciekawym, niepowtarzalnym wyglądzie parkowego obszaru.   Park Miejski w Nysie zaprojektowany został na wzór angielskiego ogrodu krajobrazowego. Park dzieli się na dwie części o odmiennym charakterze, jest to tzw. część parkowa oraz leśna. Nyski park Miejski przeszedł ostatnio rewitalizację. Odnowiono alejki, powstał plac zabaw dla dzieci. Najciekawszy w parku jest jednak Fort Wodny dawnej Twierdzy Nysa.

Park Miejski
ul. Słowackiego, ul. Powstańców Śląskich, Nysa

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nysa
Normalna
parki miejskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022