Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej

(3.7 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej położony jest w samym sercu miasta, na południowym zboczu wzgórza między ul. Kościuszki, a rzeką Małoszówką. W pobliżu bramy wejściowej znajduje się kurhan z epoki brązu.Górna część parku to pozostałość dawnego parku dworskiego. Przylegał on do dworku modrzewiowego z XVIII wieku, będącego siedzibą rodu Łubieńskich. Obiekt ten spłonął w 1986 roku.

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka
Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka

Dziś na tym miejscu znajduje się apteka „Pod Cisami” stylizowana w swej formie architektonicznej na dworek. Teren dawnego parku dworskiego o powierzchni 2,5 ha jest obszarem zabytkowym, wpisanym do rejestru zabytków.Atrakcje w Parku

Obecnie w parku znajduje się fontanna, amfiteatr, korty tenisowe, miejsca zabaw dla dzieci a także sztuczna ściana do wspinaczek oraz skate park. W centrum znajduje się pomnik przyrody - imponujący, liczący ponad 200 lat dąb szypułkowy. W górnej części parku wyróżnia się modrzew europejski. Jest to jedyne drzewo iglaste zrzucające igliwie na zimę.

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka
Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka

Park w Kazimierzy został zrewitalizowany z funduszy unijnych i własnych gminy w latach 2009-10, po czym został ponownie oddany do użytku mieszkańców i turystów 5 września 2010 roku.Ze względu na duże walory krajobrazowe, jest on jednym z najcenniejszych obszarów w mieście pełniących funkcje rekreacyjne, kulturalne  i wypoczynkowe.

Park Mierski
Aleja Parkowa, Kazimierza Wielka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–15:30
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–15:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte
Booking.com
Parki miejskie
Normalna
parki
50°15'55N, 20°29'12E
20 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację