Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej

(4 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej położony jest w samym sercu miasta, na południowym zboczu wzgórza między ul. Kościuszki, a rzeką Małoszówką. W pobliżu bramy wejściowej znajduje się kurhan z epoki brązu.

Górna część parku to pozostałość dawnego parku dworskiego. Przylegał on do dworku modrzewiowego z XVIII wieku, będącego siedzibą rodu Łubieńskich. Obiekt ten spłonął w 1986 roku.

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka
Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka


Dziś na tym miejscu znajduje się apteka „Pod Cisami” stylizowana w swej formie architektonicznej na dworek. Teren dawnego parku dworskiego o powierzchni 2,5 ha jest obszarem zabytkowym, wpisanym do rejestru zabytków.

Atrakcje w Parku

Obecnie w parku znajduje się fontanna, amfiteatr, korty tenisowe, miejsca zabaw dla dzieci a także sztuczna ściana do wspinaczek oraz skate park. W centrum znajduje się pomnik przyrody - imponujący, liczący ponad 200 lat dąb szypułkowy. W górnej części parku wyróżnia się modrzew europejski. Jest to jedyne drzewo iglaste zrzucające igliwie na zimę.

Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka
Park Miejski w Kazimierzy Wielkiej, UMiG Kazimierza Wielka

Park w Kazimierzy został zrewitalizowany z funduszy unijnych i własnych gminy w latach 2009-10, po czym został ponownie oddany do użytku mieszkańców i turystów 5 września 2010 roku.

Ze względu na duże walory krajobrazowe, jest on jednym z najcenniejszych obszarów w mieście pełniących funkcje rekreacyjne, kulturalne  i wypoczynkowe.

Park zimom, UMiG Kazimierza Wielka
Park zimom, UMiG Kazimierza Wielka


Park Mierski
Aleja Parkowa, Kazimierza Wielka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:30–15:30
  • wtorek: 07:30–15:30
  • środa: 07:30–15:30
  • czwartek: 07:30–15:30
  • piątek: 07:30–15:30
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte
Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Południowa Hania
bardzo ładny park i efektowna rzeźba łabędia na środku stawu
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022