Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju, mokunka

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju

(4.6 głosów: 7)

W Krynicy Zdroju - pięknym kurorcie Beskidu Sądeckiego nie brakuje parków, ścieżek spacerowych czy szlaków turystycznych. Miasto jest ukwiecone, pełne zieleni. Jednym z parków znajdujących się w centralnej części uzdrowiska jest Park im. Mieczysława Dukieta. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej i Piłsudskiego.Jest w nim ciekawa fontanna wielostrumieniowa, o bardzo dużej prostokątnej misie. Znajduje się tu również pomnik profesora Józefa Dietla - lekarza zasłużonego dla powstania i rozwoju polskiej balneologii. Natomiast ów Mieczysław Dukiet, którego imię nosi park, choć pochodził z Leska w Bieszczadach, to pokochał Krynicę. Wybudował dom u podnóża Góry Parkowej.

Przepracował w uzdrowisku, w co trudno uwierzyć, aż 55 lat. Specjalizował się w leczeniu chorób kobiecych. Ze względu na swe zasługi dla Krynicy Zdroju, nie tylko Park nosi jego imię. Jedna z uzdrowiskowych wód mineralnych nazwana jest Mieczysław, właśnie na cześć doktora Dukieta.Park Dukieta
ul. Zdrojowa, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
parki
49°25'16N, 20°57'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021