Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju

W Krynicy Zdroju - pięknym kurorcie Beskidu Sądeckiego nie brakuje parków, ścieżek spacerowych czy szlaków turystycznych. Miasto jest ukwiecone, pełne zieleni. Jednym z parków znajdujących się w centralnej części uzdrowiska jest Park im. Mieczysława Dukieta. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej i Piłsudskiego.Jest w nim ciekawa fontanna wielostrumieniowa, o bardzo dużej prostokątnej misie. Znajduje się tu również pomnik profesora Józefa Dietla - lekarza zasłużonego dla powstania i rozwoju polskiej balneologii. Natomiast ów Mieczysław Dukiet, którego imię nosi park, choć pochodził z Leska w Bieszczadach, to pokochał Krynicę. Wybudował dom u podnóża Góry Parkowej.Przepracował w uzdrowisku, w co trudno uwierzyć, aż 55 lat. Specjalizował się w leczeniu chorób kobiecych. Ze względu na swe zasługi dla Krynicy Zdroju, nie tylko Park nosi jego imię. Jedna z uzdrowiskowych wód mineralnych nazwana jest Mieczysław, właśnie na cześć doktora Dukieta.

Park Dukieta
ul. Zdrojowa, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121827 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020