Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju, mokunka

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Krynicy Zdroju - pięknym kurorcie Beskidu Sądeckiego nie brakuje parków, ścieżek spacerowych czy szlaków turystycznych. Miasto jest ukwiecone, pełne zieleni. Jednym z parków znajdujących się w centralnej części uzdrowiska jest Park im. Mieczysława Dukieta. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej i Piłsudskiego.

Jest w nim ciekawa fontanna wielostrumieniowa, o bardzo dużej prostokątnej misie. Znajduje się tu również pomnik profesora Józefa Dietla - lekarza zasłużonego dla powstania i rozwoju polskiej balneologii. Natomiast ów Mieczysław Dukiet, którego imię nosi park, choć pochodził z Leska w Bieszczadach, to pokochał Krynicę. Wybudował dom u podnóża Góry Parkowej.Przepracował w uzdrowisku, w co trudno uwierzyć, aż 55 lat. Specjalizował się w leczeniu chorób kobiecych. Ze względu na swe zasługi dla Krynicy Zdroju, nie tylko Park nosi jego imię. Jedna z uzdrowiskowych wód mineralnych nazwana jest Mieczysław, właśnie na cześć doktora Dukieta.

Park Dukieta
ul. Zdrojowa, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022