Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju, mokunka

Park Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju

(4.6 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W Krynicy Zdroju - pięknym kurorcie Beskidu Sądeckiego nie brakuje parków, ścieżek spacerowych czy szlaków turystycznych. Miasto jest ukwiecone, pełne zieleni. Jednym z parków znajdujących się w centralnej części uzdrowiska jest Park im. Mieczysława Dukieta. Znajduje się on na skrzyżowaniu ulic Zdrojowej i Piłsudskiego.

Jest w nim ciekawa fontanna wielostrumieniowa, o bardzo dużej prostokątnej misie. Znajduje się tu również pomnik profesora Józefa Dietla - lekarza zasłużonego dla powstania i rozwoju polskiej balneologii. Natomiast ów Mieczysław Dukiet, którego imię nosi park, choć pochodził z Leska w Bieszczadach, to pokochał Krynicę. Wybudował dom u podnóża Góry Parkowej.Przepracował w uzdrowisku, w co trudno uwierzyć, aż 55 lat. Specjalizował się w leczeniu chorób kobiecych. Ze względu na swe zasługi dla Krynicy Zdroju, nie tylko Park nosi jego imię. Jedna z uzdrowiskowych wód mineralnych nazwana jest Mieczysław, właśnie na cześć doktora Dukieta.

Park Dukieta
ul. Zdrojowa, Krynica ZdrójPark Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krynicy Zdroju wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Uzdrowiska, parki zdrojowe
Normalna
parki
49°25'16N, 20°57'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022