Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni
Gdynia
Parki miejskie
parki
Normalna
Pomorskie
2017-10-16
2020-01-28 13:46
54°30'52" N, 18°32'36" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni to park znajdujący się praktycznie w centrum gdyńskiej metropolii, jednak z dala od zgiełku miasta. To cicha, spokojna, elitarna dzielnica miasta - Kamienna Góra. Park przed paru laty otrzymał imię pary prezydenckiej, która zginęła w tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku - Marii i Lecha Kaczyńskich. Park jest wyjątkowo malowniczo położony na południowym stoku Kamiennej Góry, poniżej górnej stacji kolejki.Jest to bardzo zadbany obszar. Różnorodność nasadzeń sprawia, iż jest tu kolorowo od wiosny do późnej jesieni. Pofałdowany lekko teren nadaje uroku temu miejscu. Warto dodać, iż podczas uroczystości nadania imienia pojawiła się tu m.in. wśród innych oficjeli córka nieżyjącej pary prezydenckiej. Było to w 2010 roku. Na obrzeżach parku znajdują się kamienne schody, które prowadzą do punktu widokowego na Kamiennej Górze z obeliskiem.Park Marii i Lecha Kaczyńskich
ul. Adama Mickiewicza, Gdynia

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128507 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020