Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni, mokunka

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni

(3.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni to park znajdujący się praktycznie w centrum gdyńskiej metropolii, jednak z dala od zgiełku miasta. To cicha, spokojna, elitarna dzielnica miasta - Kamienna Góra. Park przed paru laty otrzymał imię pary prezydenckiej, która zginęła w tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku - Marii i Lecha Kaczyńskich. Park jest wyjątkowo malowniczo położony na południowym stoku Kamiennej Góry, poniżej górnej stacji kolejki.

Jest to bardzo zadbany obszar. Różnorodność nasadzeń sprawia, iż jest tu kolorowo od wiosny do późnej jesieni. Pofałdowany lekko teren nadaje uroku temu miejscu. Warto dodać, iż podczas uroczystości nadania imienia pojawiła się tu m.in. wśród innych oficjeli córka nieżyjącej pary prezydenckiej. Było to w 2010 roku. Na obrzeżach parku znajdują się kamienne schody, które prowadzą do punktu widokowego na Kamiennej Górze z obeliskiem.Park Marii i Lecha Kaczyńskich
ul. Adama Mickiewicza, Gdynia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022