Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni, mokunka

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni

(3.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Marii i Lecha Kaczyńskich w Gdyni to park znajdujący się praktycznie w centrum gdyńskiej metropolii, jednak z dala od zgiełku miasta. To cicha, spokojna, elitarna dzielnica miasta - Kamienna Góra. Park przed paru laty otrzymał imię pary prezydenckiej, która zginęła w tragicznym wypadku samolotu w Smoleńsku - Marii i Lecha Kaczyńskich. Park jest wyjątkowo malowniczo położony na południowym stoku Kamiennej Góry, poniżej górnej stacji kolejki.Jest to bardzo zadbany obszar. Różnorodność nasadzeń sprawia, iż jest tu kolorowo od wiosny do późnej jesieni. Pofałdowany lekko teren nadaje uroku temu miejscu. Warto dodać, iż podczas uroczystości nadania imienia pojawiła się tu m.in. wśród innych oficjeli córka nieżyjącej pary prezydenckiej. Było to w 2010 roku. Na obrzeżach parku znajdują się kamienne schody, które prowadzą do punktu widokowego na Kamiennej Górze z obeliskiem.

Park Marii i Lecha Kaczyńskich
ul. Adama Mickiewicza, GdyniaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdynia
Parki miejskie
Normalna
parki
54°30'52N, 18°32'36E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację