Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Park Lisieniecki w Częstochowie, Magdalena

Park Lisieniecki w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Lisieniecki w Częstochowie powstał w latach 70. XX wieku, w dzielnicy Lisiniec. Na jego obszarze (ponad 41 ha) znajdują się trzy zbiorniki: Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik powstałe z zalania glinianek użytkowanych przez ówczesnych mieszkańców. Na terenie parku znajduje się kąpielisko z przystanią Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rachunkowego.Prace rewitalizacyjne trwają w parku od roku 2013, dotychczas w parku działają takie atrakcje jak korty tenisowe, park linowy, plaża z piaskiem przywiezionym z Łeby (nad zbiornikiem Adriatyk), nowe nabrzeże, pomosty wodne, kładka łącząca Adriatyk z Bałtykiem, wypożyczalnie sprzętu wodnego MOSIRu (nad Bałtykiem), w parku znajduje się również wiele alejek spacerowych, plac zabaw oraz skatepark.

Posadzono również ponad 100 drzew, między innymi japońską wiśnię piłkową, założono monitoring i sztuczne oświetlenie, w planach widnieje dodatkowa wypożyczalnia sprzętu plażowego, bar i restauracja. Pacyfik ma zostać przeznaczony na przystań żeglarską oraz miejsce dla wędkarzy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–22:00
  • wtorek: 06:00–22:00
  • środa: 06:00–22:00
  • czwartek: 06:00–22:00
  • piątek: 06:00–22:00
  • sobota: 06:00–22:00
  • niedziela: 06:00–22:00

Adres

Park Lisiniec
ul. Księdza Augustyna Kordeckiego/ul. Św. Jadwigi, Częstochowa

GPS: 50°48'31N, 19°4'34E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°48'31N, 19°4'34E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację