Park Lisieniecki w Częstochowie, Magdalena

Park Lisieniecki w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Lisieniecki w Częstochowie powstał w latach 70. XX wieku, w dzielnicy Lisiniec. Na jego obszarze (ponad 41 ha) znajdują się trzy zbiorniki: Adriatyk, Bałtyk i Pacyfik powstałe z zalania glinianek użytkowanych przez ówczesnych mieszkańców. Na terenie parku znajduje się kąpielisko z przystanią Wodnego Ochotniczego Pogotowia Rachunkowego.

Prace rewitalizacyjne trwają w parku od roku 2013, dotychczas w parku działają takie atrakcje jak korty tenisowe, park linowy, plaża z piaskiem przywiezionym z Łeby (nad zbiornikiem Adriatyk), nowe nabrzeże, pomosty wodne, kładka łącząca Adriatyk z Bałtykiem, wypożyczalnie sprzętu wodnego MOSIRu (nad Bałtykiem), w parku znajduje się również wiele alejek spacerowych, plac zabaw oraz skatepark.Posadzono również ponad 100 drzew, między innymi japońską wiśnię piłkową, założono monitoring i sztuczne oświetlenie, w planach widnieje dodatkowa wypożyczalnia sprzętu plażowego, bar i restauracja. Pacyfik ma zostać przeznaczony na przystań żeglarską oraz miejsce dla wędkarzy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–22:00
  • wtorek: 06:00–22:00
  • środa: 06:00–22:00
  • czwartek: 06:00–22:00
  • piątek: 06:00–22:00
  • sobota: 06:00–22:00
  • niedziela: 06:00–22:00

Adres

Park Lisiniec
ul. Księdza Augustyna Kordeckiego/ul. Św. Jadwigi, Częstochowa

GPS: 50°48'31N, 19°4'34E

Park Lisieniecki w Częstochowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Częstochowy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°48'31N, 19°4'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022