Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu, Joanna

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” na Podlasiu został utworzony w 1994 roku, aby zachować w stanie naturalnym najcenniejsze fragmenty lewobrzeżnej doliny Bugu. Park o powierzchni bllisko 31 tys. ha rozciąga się od ujścia rzeki Tocznej na wschód od Drohiczyna do ujścia rzeki Krzny w Neplach. Długość Parku w linii prostej wynosi 65 km, a przeciętna szerokość waha się od 3 do 6 km.Najważniejszym elementem Parku jest dzika i nieuregulowana, meandrująca rzeka Bug. Nad Bugiem występują przybrzeżne łachy, piaszczyste wydmy, murawy kserotermiczne, łąki i tereny leśne, zwłaszcza olsy i łęgi oraz zbiorowiska bagienne i wodne. Różnorodność siedlisk wpływa na bogactwo świata roślin i zwierząt, które można spotkać na terenie Parku Krajobrazowego. Charakterystycznym elementem Podlaskiego Przełomu Bugu są wysokie nadrzeczne skarpy stanowiące w miejscach nieosłoniętych lasem doskonałe punkty widokowe.

W celu ochrony najcenniejszych obiektów przyrodniczych utworzono 7 rezerwatów przyrody. Przez teren Parku Krajobrazowego przebiega znakowany na czerwono Szlak Nadbużański, wytyczono też kilka ścieżek przyrodniczych.Miejscowości w Parku

- Neple z ciekawą a zarazem tajemniczą kamienną babą

- Gnojno i położony w pobliżu wyjątkowo piękny punkt widokowy- Serpelice - wieś letniskowa z kościołem i klasztorem kapucynów oraz Kalwarią Podlaską

- Pratulin - sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich - Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy beatyfikowanych przez Jana Pawła II w 1996 roku

- Janów Podlaski znany ze stadniny koni arabskich

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Podlasia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
52°17'6N, 23°3'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021