Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu, Joanna

Park Krajobrazowy Podlaski Przełom Bugu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Krajobrazowy „Podlaski Przełom Bugu” na Podlasiu został utworzony w 1994 roku, aby zachować w stanie naturalnym najcenniejsze fragmenty lewobrzeżnej doliny Bugu. Park o powierzchni bllisko 31 tys. ha rozciąga się od ujścia rzeki Tocznej na wschód od Drohiczyna do ujścia rzeki Krzny w Neplach. Długość Parku w linii prostej wynosi 65 km, a przeciętna szerokość waha się od 3 do 6 km.

Najważniejszym elementem Parku jest dzika i nieuregulowana, meandrująca rzeka Bug. Nad Bugiem występują przybrzeżne łachy, piaszczyste wydmy, murawy kserotermiczne, łąki i tereny leśne, zwłaszcza olsy i łęgi oraz zbiorowiska bagienne i wodne. Różnorodność siedlisk wpływa na bogactwo świata roślin i zwierząt, które można spotkać na terenie Parku Krajobrazowego. Charakterystycznym elementem Podlaskiego Przełomu Bugu są wysokie nadrzeczne skarpy stanowiące w miejscach nieosłoniętych lasem doskonałe punkty widokowe.W celu ochrony najcenniejszych obiektów przyrodniczych utworzono 7 rezerwatów przyrody. Przez teren Parku Krajobrazowego przebiega znakowany na czerwono Szlak Nadbużański, wytyczono też kilka ścieżek przyrodniczych.

Miejscowości w Parku

- Neple z ciekawą a zarazem tajemniczą kamienną babą- Gnojno i położony w pobliżu wyjątkowo piękny punkt widokowy

- Serpelice - wieś letniskowa z kościołem i klasztorem kapucynów oraz Kalwarią Podlaską- Pratulin - sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich - Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy beatyfikowanych przez Jana Pawła II w 1996 roku

- Janów Podlaski znany ze stadniny koni arabskich

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022