Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą

Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą

Park Krajobrazowy „Lasy nad Górną Liswartą" znajduje się na terenie województwa śląskiego, w dolinie rzeki Liswarty. Obejmuje lasy na zachód od Częstochowy. Utworzono go w 1998 roku w celu objęcia ochroną całości obszaru krajobrazu jak i flory i fauny. Liswarta ma swe źródła na wysokości 315 m n.p.m., w pobliżu  niewielkiej miejscowości Mzyki. Rzeka płynie przez lasy, łąki oraz wsie. Tworzy niepowtarzalny krajobraz z rozlewiskami.

Rzeka Liswarta stanowi jednak tylko część pięknego krajobrazu Parku. Interesujące są tu również stawy oraz liczne torfowiska. Stanowi to o jego wyjątkowości. Rośliny chronione porastające obszar Parku nad Górną Liswartą i rzadkie okazy ptactwa dopełniają całości.

Warto dodać, iż  Park położony jest na terenie czterech nadleśnictw : Herby, Lubliniec, Koszęcin i Kłobuck.Lubliniec noclegi

Lubliniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021