Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą, mokunka

Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą

(3.7 głosów: 7)

Park Krajobrazowy „Lasy nad Górną Liswartą" znajduje się na terenie województwa śląskiego, w dolinie rzeki Liswarty. Obejmuje lasy na zachód od Częstochowy. Utworzono go w 1998 roku w celu objęcia ochroną całości obszaru krajobrazu jak i flory i fauny. Liswarta ma swe źródła na wysokości 315 m n.p.m., w pobliżu  niewielkiej miejscowości Mzyki. Rzeka płynie przez lasy, łąki oraz wsie. Tworzy niepowtarzalny krajobraz z rozlewiskami.

Rzeka Liswarta stanowi jednak tylko część pięknego krajobrazu Parku. Interesujące są tu również stawy oraz liczne torfowiska. Stanowi to o jego wyjątkowości. Rośliny chronione porastające obszar Parku nad Górną Liswartą i rzadkie okazy ptactwa dopełniają całości.Warto dodać, iż  Park położony jest na terenie czterech nadleśnictw : Herby, Lubliniec, Koszęcin i Kłobuck.

Lubliniec noclegi

Lubliniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Lubliniec
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
50°48'50N, 18°40'20E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację