Park Krajobrazowy im. gen. Chłapowskiego

Park Krajobrazowy im. gen. Chłapowskiego

Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego to jeden z kilkunastu podobnych obiektów w Wielkopolsce. Leży pomiędzy Kościanem i Śremem, na obszarze miejscowości Turew i sąsiednich wiosek. Park krajobrazowy powstał w 1992 roku aby chronić rzadki w skali kontynentu krajobraz kulturowy oraz tereny objęte nowoczesnym rolnictwem z ekologicznym funkcjonowaniem przyrody, gdzie pośród pól zachowały się naturalne zadrzewienia, jeszcze z czasów Chłapowskiego.

Park Nar
Park Nar

Występuje tu bogactwo flory i fauny, a także specyficzny mikroklimat. W Parku stwierdzono występowanie rzadkiej w Polsce pszczoły - porobnicy mularki oraz nowego gatunku dla fauny polskiej - trzpiennika Tremex magus. Ponadto żyją tu bóbr europejski, wydra, łoś, daniel, a nawet jenot.

 

Park Nar
Park Nar
Park Krajobrazowy im. gen. Chłapowskiego


 

 

PARK Krajobrazowy
PARK Krajobrazowy


PARK Krajobrazowy

Kościan noclegi

Kościan to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021