Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Park Krajobrazowy im. gen. Chłapowskiego, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Park Krajobrazowy im. gen. Chłapowskiego

Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego to jeden z kilkunastu podobnych obiektów w Wielkopolsce. Leży pomiędzy Kościanem i Śremem, na obszarze miejscowości Turew i sąsiednich wiosek. Park krajobrazowy powstał w 1992 roku aby chronić rzadki w skali kontynentu krajobraz kulturowy oraz tereny objęte nowoczesnym rolnictwem z ekologicznym funkcjonowaniem przyrody, gdzie pośród pól zachowały się naturalne zadrzewienia, jeszcze z czasów Chłapowskiego.

PARK Krajobrazowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
PARK Krajobrazowy , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Występuje tu bogactwo flory i fauny, a także specyficzny mikroklimat. W Parku stwierdzono występowanie rzadkiej w Polsce pszczoły - porobnicy mularki oraz nowego gatunku dla fauny polskiej - trzpiennika Tremex magus. Ponadto żyją tu bóbr europejski, wydra, łoś, daniel, a nawet jenot. 

Park Nar , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Park Nar , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Park Nar , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

  

Park Nar , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Park Nar , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościan noclegi

Kościan to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację