Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Park Krajobrazowy Beskidu Ślaskiego obejmuje obszar Beskidów Zachodnich, z najciekawszymi szczytami: Czantorią (995 m n.p.m.), Baranią Górą (1220 m n.p.m.) oraz Skrzycznym.Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego został utworzony w 1998 roku, ma bardzo urozmaicony krajobraz, ale też budowę geologiczną. Ciekawostką Parku są z pewnością źródła największej polskiej rzeki - Wisły oraz malownicze doliny potoków Białej i Czarnej Wisełki.

Ciekawa flora i fauna też zasługuje na uwagę. Licznie reprezentowane są ssaki: jeleń, sarna i dzik, duże drapieżniki: wilk, ryś, lis. Porasta tu wiele roślin chronionych i rzadkich.

Park stanowi obszar doskonale zagospodarowany turystycznie, z szeregiem szlaków pieszych i rowerowych. Będąc na tym terenie warto odwiedzić miasta: Wisłę, Szczyrk oraz Ustroń.Szczyrk noclegi

Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Karolina Snowarska Uzależniony od podróży 1524 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-11 na

Piękne miejsce

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020