Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego, mokunka

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

(4.9 głosów: 15)

Park Krajobrazowy Beskidu Ślaskiego obejmuje obszar Beskidów Zachodnich, z najciekawszymi szczytami: Czantorią (995 m n.p.m.), Baranią Górą (1220 m n.p.m.) oraz Skrzycznym.Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego został utworzony w 1998 roku, ma bardzo urozmaicony krajobraz, ale też budowę geologiczną. Ciekawostką Parku są z pewnością źródła największej polskiej rzeki - Wisły oraz malownicze doliny potoków Białej i Czarnej Wisełki.

Ciekawa flora i fauna też zasługuje na uwagę. Licznie reprezentowane są ssaki: jeleń, sarna i dzik, duże drapieżniki: wilk, ryś, lis. Porasta tu wiele roślin chronionych i rzadkich.Park stanowi obszar doskonale zagospodarowany turystycznie, z szeregiem szlaków pieszych i rowerowych. Będąc na tym terenie warto odwiedzić miasta: Wisłę, Szczyrk oraz Ustroń.

Szczyrk noclegi

Szczyrk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wisła Szczyrk Beskid Śląski
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
49°40'18N, 18°58'12E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Karolina Snowarska
11 czerwiec 2016 20:17

Piękne miejsce

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację