Park Jordana w Krakowie, Magdalena

Park Jordana w Krakowie

(4.2 głosów: 28)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park Jordana w Krakowie to park miejski wpisany w ulice: 3 maja, Reymonta i Reymana. Znajduje się on w rejestrze zabytków od 1976 roku, a został utworzony 1889 roku z inicjatywy Henryka Jordana - lekarza.

Zagospodarowanie parku zlecono wcześniej Bolesławowi Maleckiemu, który był kierownikiem ogrodów miejskich. Nowy park otwarto wraz z boiskami, przyrządami gimnastycznymi i placami do zabaw sportowych. Do roku 1914 w parku rozmieszczono 46 popiersi sławnych poetów, uczonych i pisarzy. Popiersia ustawiano wokół centralnego kolistego placu, który oglądamy do dziś.Pomnik samego twórcy wykonał Jan Szczepkowski. Kiedyś w parku mieściły się też korty tenisowe, pływalnia i ślizgawka. Park został zdewastowany w czasie II wojny światowej, kiedy to zniszczono szpalery grabów. Popiersia uratował Aleksander Łuczywo, który skrył je w swojej pracowni. Obecnie popiersi jest 50.  Niedawno, bo w 2014 roku, w 70-tą rocznicę zdobycia Monte Casino przez żołnierzy II  Korpusu pod dowództwem Andersa, w parku postawiono pomnik Niedźwiedzia - Wojtka (żołnierz Andersa). 

Park Jordana
ul. 3 Maja, ul. Reymonta, ul. Reymana, Kraków

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 06:00–20:00
  • niedziela: 06:00–20:00

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Grzegorz
Niestety nie wszystkie popiersia powinny się tam znajdować, tak władzą narzuca swoje wizję Narodowi.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022