Park Jana Pawła II w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

W Poznaniu przy Drodze Dębińskiej znajduje się park miejski im. Jana Pawła II. Są to tzw. Łęgi Dębińskie, park powstał tu w 1970 roku, rośnie tu wiele drzew i krzewów, rozlewają się też stawy, nad którymi przerzucono mostki.Park ten był świadkiem odwiedzin Ojca Świętego Jana Pawla II w 1983 roku, wówczas w parku we mszy Świętej uczestniczyło 1,5 miliona wiernych. To tutaj wtedy Papież dokonał beatyfikacji Urszuli Ledóchowskiej.

Jako, że w Polsce panowała wówczas komuna, Papieża nie dopuszczono pod Poznańskie Krzyże, ale za to od wizyty Papieża w parku przy Drodze Dębińskiej stoi pamiątkowy Krzyż Papieski przypominący tamte wydarzenia. 

Również sam park przyjął imię Papieża Polaka, dziś miejsce to stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku i rekreacji dla wielu Wielkopolan i turystów, z alejkami spacerowymi, placem zabaw i innymi atrakcjami.

Park Jana Pawła II
ul. Dolna Wilda, ul. Droga Dębińska, Poznań

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°23'24" N, 16°55'36" E
Wielkopolskie
2014-03-25
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą