Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Park edukacji przyrodniczo-leśnej w Gruszkach, Joanna

Park edukacji przyrodniczo-leśnej w Gruszkach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

We wsi Gruszki na północnym skraju Puszczy Białowieskiej znajduje się siedziba Nadleśnictwa Browsk. Tuż obok niej w 2003 roku utworzono park edukacji przyrodniczo-leśnej, na który składa się kilka elementów. Są to cztery ścieżki edukacyjne i herbarium.Herbarium to wyjątkowy ogród z oczkiem wodnym i wypływającym z niego strumykiem, który następnie wpada do niewielkiego stawu. Obok w sadzie ze starymi odmianami jabłoni stoją wiaty z ławkami i stołami. Tu w otoczeniu zieleni można słuchać szumu wody i śpiewu ptaków. Czas płynie powoli odmierzamy słonecznym zegarem. Na całość herbarium spogląda wyrzeźbiony w drzewie Lasowid o czterech twarzach.

Miodowa ścieżka edukacyjna w całości mieści się na placu przed siedzibą Nadleśnictwa Browsk między parkingiem a placem zabaw. Na siedmiu tablicach umieszczono informacje poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Obok znajduje się pokazowy ul kłodowy i duży model pszczoły. Przedstawiono też informacje o roślinach miododajnych, miodach i innych produktach wytwarzanych przez pszczoły.Ścieżka edukacyjna „Szlakiem orlika krzykliwego” to dwukilometrowej długości szlak zaczynający się przy herbarium. Ilustrowane tablice informacyjne w ciekawy sposób prezentują zwyczaje orlika krzykliwego. W połowie drogi znajduje się miejsce ogniskowe Dworny Grądek z wiatami i pięknym widokiem na dolinę rzeki Narewki.

Ścieżka edukacyjna „Szlakiem żubra” prowadzi po obrzeżach herbarium. Trasa jest krótka, a tablice edukacyjne przedstawiają zdjęcia żubrów. Kończy się wieżą widokową, z której podobno można czasem obserwować pasące się sarny, jelenie, a nawet żubry.Ścieżka edukacyjna „Złoty Szlak Św. Eustachego” ma swój początek przy herbarium. Pętla o długości 11 km prowadzi przez północno-wschodnią część Puszczy Białowieskiej.

Adres

Nadleśnictwo Browsk
Gruszki 10, Narewka
http://www.browsk.bialystok.lasy.gov.pl/obiekty-edukacyjne#.W4eEB2f7PEM

GPS: 52°49'38N, 23°48'4E

Park edukacji przyrodniczo-leśnej w Gruszkach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Podlasia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Rekreacja
Normalna
parki
52°49'38N, 23°48'4E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021