Park dworski w Nowym Narcie

Park dworski w Nowym Narcie

(4.8 głosów: 4)

Park podworski we wsi Nowy Nart na południe od Niska to obiekt zabytkowy, a przy tym jeden z piękniejszych parków w powiecie niżańskim.Park dworski pochodzi z XIX wieku, podobnie jak dwór Rylskich, przy którym powstał. Niestety dwór został spalony podczas I wojny światowej i już nigdy nie został odbudowany.

W czasach świetności dworu w Nowym Narcie park był podzielony na trzy części, w pierwszej stał dwór, najprawdopodobniej drewniany, a przed jego frontem znajdował się kolisty podjazd. Wśród drzewostanu parku dworskiego występowały gatunki obcego pochodzenia i do dziś założenie posiada cechy charakterystyczne dla XIX-wiecznych parków krajobrazowych. W części północno-zachodniej parku znajdował się ogród warzywny z sadem, przypuszczalnie te fragmenty parku pochodziły już z XVIII wieku.

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nisko
Parki miejskie
Mniej istotna
parki miejskie
50°21'10N, 22°1'3E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021