Park dworski w Nowym Narcie

Park dworski w Nowym Narcie

(4.8 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Park podworski we wsi Nowy Nart na południe od Niska to obiekt zabytkowy, a przy tym jeden z piękniejszych parków w powiecie niżańskim.

Park dworski pochodzi z XIX wieku, podobnie jak dwór Rylskich, przy którym powstał. Niestety dwór został spalony podczas I wojny światowej i już nigdy nie został odbudowany.W czasach świetności dworu w Nowym Narcie park był podzielony na trzy części, w pierwszej stał dwór, najprawdopodobniej drewniany, a przed jego frontem znajdował się kolisty podjazd. Wśród drzewostanu parku dworskiego występowały gatunki obcego pochodzenia i do dziś założenie posiada cechy charakterystyczne dla XIX-wiecznych parków krajobrazowych. 

W części północno-zachodniej parku znajdował się ogród warzywny z sadem, przypuszczalnie te fragmenty parku pochodziły już z XVIII wieku.

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nisko
Mniej istotna
parki miejskie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023