Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia

Papieski Szlak Kajakowy Słupią

(4.2 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kajakowe szlaki papieskie powstały w różnych regionach Polski na pamiatkę spływów kajakowych, w których niegdyś uczestniczył, a nawet sam organizował papież Jan Paweł II, kiedy nazywany był jeszcze przez młodzież "Wujkiem".

Taki szlak kajakowy został utworzony także na rzece Słupi, na pamiątkę spływu z 1964 roku, w którym brał udział młody abp. Karol Wojtyła wraz z grupą zaprzyjaźnionych kajakarzy.

, Danusia
, Danusia


Ogólnopolskie znaki wyróżniające szlaki papieskie widoczne są tu w 10 przystaniach: Gowidlino, Sulęczyno, Parchowo, Soszyca, Gołębia Góra, Gałąźnia Mała, Leśny Dwór, Lubuń, Krępa Słupska i Słupsk. W każdej przystani znajdują się obeliski upamiętniające pobyt papieża na ziemi słupskiej.

PK Dolina Słupi

Spływ Słupią jest niesamowitym przeżyciem, wśród jej malowniczych zakoli i wspaniałej przyrody Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Rzeka została tu udrożniona i jest systematycznie oczyszczana, tak, by kajakarze mogli swobodnie płynąć.

Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Słupsk
Normalna
szlaki wodne szlaki spływy kajakowe szlaki kajakowe
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022