Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia

Papieski Szlak Kajakowy Słupią

(4.2 głosów: 5)

Kajakowe szlaki papieskie powstały w różnych regionach Polski na pamiatkę spływów kajakowych, w których niegdyś uczestniczył, a nawet sam organizował papież Jan Paweł II, kiedy nazywany był jeszcze przez młodzież "Wujkiem".Taki szlak kajakowy został utworzony także na rzece Słupi, na pamiątkę spływu z 1964 roku, w którym brał udział młody abp. Karol Wojtyła wraz z grupą zaprzyjaźnionych kajakarzy.

, Danusia
, Danusia

Ogólnopolskie znaki wyróżniające szlaki papieskie widoczne są tu w 10 przystaniach: Gowidlino, Sulęczyno, Parchowo, Soszyca, Gołębia Góra, Gałąźnia Mała, Leśny Dwór, Lubuń, Krępa Słupska i Słupsk. W każdej przystani znajdują się obeliski upamiętniające pobyt papieża na ziemi słupskiej.PK Dolina Słupi

Spływ Słupią jest niesamowitym przeżyciem, wśród jej malowniczych zakoli i wspaniałej przyrody Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Rzeka została tu udrożniona i jest systematycznie oczyszczana, tak, by kajakarze mogli swobodnie płynąć.

Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia
Papieski Szlak Kajakowy Słupią, Danusia

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°17'18N, 17°18'11E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021