Kajakowe szlaki papieskie powstały w różnych regionach Polski na pamiatkę spływów kajakowych, w których niegdyś uczestniczył, a nawet sam organizował papież Jan Paweł II, kiedy nazywany był jeszcze przez młodzież "Wujkiem".Taki szlak kajakowy został utworzony także na rzece Słupi, na pamiątkę spływu z 1964 roku, w którym brał udział młody abp. Karol Wojtyła wraz z grupą zaprzyjaźnionych kajakarzy.

Ogólnopolskie znaki wyróżniające szlaki papieskie widoczne są tu w 10 przystaniach: Gowidlino, Sulęczyno, Parchowo, Soszyca, Gołębia Góra, Gałąźnia Mała, Leśny Dwór, Lubuń, Krępa Słupska i Słupsk. W każdej przystani znajdują się obeliski upamiętniające pobyt papieża na ziemi słupskiej.

PK Dolina Słupi

Spływ Słupią jest niesamowitym przeżyciem, wśród jej malowniczych zakoli i wspaniałej przyrody Parku Krajobrazowego "Dolina Słupi". Rzeka została tu udrożniona i jest systematycznie oczyszczana, tak, by kajakarze mogli swobodnie płynąć.

Papieski Szlak Kajakowy Słupią
Papieski Szlak Kajakowy Słupią
Papieski Szlak Kajakowy Słupią


Papieski Szlak Kajakowy Słupią Papieski Szlak Kajakowy Słupią Papieski Szlak Kajakowy Słupią

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021