Papieska Ścieżka Spacerowa w Starym Sączu, mokunka

Małopolski Szlak Papieski nazwany został tak na cześć Papieża Polaka - Jana Pawła II, bowiem już jako kardynał Karol Wojtyła przewędrował znaczną część jego trasy. Dziś trasa Szlaku z Krakowa i Kalwarii Zebrzydowskiej do Starego Sącza, licząc jego wszystkie warianty, to aż 231 km!W obrębie szlaku powstały też tzw. ścieżki spacerowe i tak jest np. w Starym Sączu. Nie każdy bowiem pielgrzym czy turysta ma siłę i sprawność, aby przemierzać szlaki Tatr, Gorców i Beskidów, a to właśnie tymi górami głównie prowadzi Szlak Papieski.

W Starym Sączu trasa Szlaku przebiega niedaleko ważnych miejsc kultu religijnego m.in. Klasztoru Sióstr Klarysek, z którym Papież jest osobiście związany, bowiem kanonizował tutaj Św. Kingę, założycielkę klasztoru. Obok klasztoru widnieje tablica informacyjna opisująca Ścieżkę Papieską i cały Małopolski Szlak Papieski.

Papieska Ścieżka Spacerowa - fragment Małopolskiego Szlaku Papieskiego
ul. Nabdurskiego, Stary Sącz

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°33'42" N, 20°38'27" E
Małopolskie
2015-10-01
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny
WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą