Palmiarnia w Zielonej Górze

Palmiarnia w Zielonej Górze

(4.5 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Palmiarnia stojąca na szczycie Wzgórza Winnego jest jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Zielonej Górze. Wznosi się w historycznym miejscu, wokół  dawnego domu winiarza Augusta Gremplera, założonego w 1818 roku. To on założył tu pierwszą wytwórnię wina musującego. Winiarnia zbankrutowała na przełomie XIX i XX wieku, a w 1961 roku na tyłach dawnej winiarni wybudowano szklarnię, w której nasadzono palmy oraz uruchomiono kawiarnię.Dość szybko okazało się, że miejsce stało się bardzo popularne i wymaga powiększenia. W 1967 roku, ze względu na cenne okazy roślin, obudowano starą szklarnię nową konstrukcją i dopiero po zakończeniu budowy wyburzono stary obiekt wewnątrz. Sytuacja ta powtórzyła się w 2006 roku, gdy cenny daktylowiec wyrósł ponad dach. Nowa Palmiarnia z wielkimi tarasami widokowymi po przebudowie była gotowa w 2008 roku. Główne wejście dobudowano od strony ul. Zarugiewicza.

Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze

Obecnie Palmiarnia nie pełni już swej roli w takiej formie, jak dawniej, przepiękna roślinność została, ale we wnętrzach urządzono restaurację, która poszczycić może się dzięki temu unikatową scenerią. Wnętrza można zwiedzać bezpłatnie, podobnie jak taras widokowy. To największa restauracja w mieście! Na tyłach mieści się Piwniczka Winiarska, gdzie można kupić lokalne wino.Palmiarnia
ul. Wrocławska 12A, Zielona Góra
tel. 68/ 478-45-50
http://palmiarnia.net.pl

Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–21:00
  • środa: 12:00–21:00
  • czwartek: 12:00–21:00
  • piątek: 12:00–21:00
  • sobota: 12:00–03:00
  • niedziela: 11:00–20:00

Palmiarnia w Zielonej Górze na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Zielonej Góry wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Zielona Góra noclegi

Zielona Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Palmiarnia w Zielonej Górze, Danusia
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Zielona Góra
Karczmy i restauracje
Ważna
palmiarnie
51°56'17N, 15°30'49E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Cichutka
Warto się przejść przy okazji jak się będzie w Zielonej Górze. W środku urocza kawiarnia w tropikach.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021