51°56'17" N, 15°30'49" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Palmiarnia stojąca na szczycie Wzgórza Winnego jest jednym z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Zielonej Górze. Wznosi się w historycznym miejscu, wokół  dawnego domu winiarza Augusta Gremplera, założonego w 1818 roku. To on założył tu pierwszą wytwórnię wina musującego. Winiarnia zbankrutowała na przełomie XIX i XX wieku, a w 1961 roku na tyłach dawnej winiarni wybudowano szklarnię, w której nasadzono palmy oraz uruchomiono kawiarnię.Dość szybko okazało się, że miejsce stało się bardzo popularne i wymaga powiększenia. W 1967 roku, ze względu na cenne okazy roślin, obudowano starą szklarnię nową konstrukcją i dopiero po zakończeniu budowy wyburzono stary obiekt wewnątrz. Sytuacja ta powtórzyła się w 2006 roku, gdy cenny daktylowiec wyrósł ponad dach. Nowa Palmiarnia z wielkimi tarasami widokowymi po przebudowie była gotowa w 2008 roku. Główne wejście dobudowano od strony ul. Zarugiewicza.

Palmiarnia w Zielonej Górze

Obecnie Palmiarnia nie pełni już swej roli w takiej formie, jak dawniej, przepiękna roślinność została, ale we wnętrzach urządzono restaurację, która poszczycić może się dzięki temu unikatową scenerią. Wnętrza można zwiedzać bezpłatnie, podobnie jak taras widokowy. To największa restauracja w mieście! Na tyłach mieści się Piwniczka Winiarska, gdzie można kupić lokalne wino.

Palmiarnia
ul. Wrocławska 12A, Zielona Góra
tel. 68/ 478-45-50
http://palmiarnia.net.pl

Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze
Palmiarnia w Zielonej Górze Palmiarnia w Zielonej Górze Palmiarnia w Zielonej Górze
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020