Pałacyk gościnny Branickich w Białymstoku, Joanna

Pałacyk gościnny Branickich w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałacyk gościnny Branickich znajduje się w Białymstoku na końcu ulicy Kilińskiego, w pobliżu zespołu pałacowo-ogrodowego Branickich. Bywa też określany jako Dom Koniuszego lub Pałac Ślubów. Jest to dwukondygnacyjny budynek w stylu barokowym z rokokowym wnętrzem. Pałacyk został zbudowany około 1771 roku, a wykończony po kilkuletniej przerwie spowodowanej śmiercią hetmana Branickiego. Miał służyć gościom hetmana lub jego koniuszemu. Izabela Branicka po śmierci męża przeznaczyła pałacyk na mieszkanie najbardziej zaufanych ludzi z jej dworu. W XIX wieku budynek kilkakrotnie zmieniał właścicieli.

Pałacyk gościnny spalony w 1944 roku został odbudowany w 1950 roku. Przeznaczono go na Muzeum Ruchu Rewolucyjnego, a potem na Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Obecnie na parterze mieści się Urząd Stanu Cywilnego, a piętro jest wykorzystywane przez Prezydenta Białegostoku do celów reprezentacyjnych.Adres

Pałacyk gościnny Branickich
ul. Kilińskiego 6, Białystok

GPS: 53°7'57N, 23°9'60E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022